- 25%

Biolane – Krem për zonën e pelenave (0m+)

825 Lekë

(Diaper Rash Cream)

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Biolane – Diaper Rash Cream

Parandalon dhe riparon në mënyrë efektive acarimin dhe skuqjen nga pelenavt tek foshnjat.

Rezultatet: zbut irritimet dhe zbut epidermën

Formula e tij e oksidit të zinkut (20%), me veti pastruese, ndihmon në parandalimin e skuqjes dhe acarimit. Ai forcon filmin natyror mbrojtës të lëkurës.

Bilanci i tij i panthenolit dhe vitaminës E ndihmon në rigjenerimin aktiv të epidermës së dobësuar.

E pasur me vaj bajame të ëmbël, qetëson irritimet dhe zbut epidermën.

Formula e saj me tolerancë të lartë është gjithashtu e përshtatshme për lëkurën me tendencë atopike.

Udhëzime mbi përdorimin

Gjatë çdo ndërrim të pelenave, pasi pastroni me kujdes zonën dhe siguroni që lëkura të jetë e thatë, aplikoni një shtresë të trashë,veçanerisht në zona të irrituara dhe të kuqe.

 

 

Firma

Biolane

Mosha

Fëmijë

Forma

Tubet

Sasia

100ml

AQUA (WATER), ZINC OXIDE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, CETEARYL ALCOHOL, CETEARYL GLUCOSIDE, PANTHENOL, STEARYL ALCOHOL, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, SODIUM DEHYDROACETATE, O-CYMEN-5-OL, TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE, COCODIMONIUM HYDROXYPROPYL HYDROLYZED WHEAT PROTEIN.

98% of ingredients of natural origin

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Biolane – Krem për zonën e pelenave (0m+)”

LART