- 25%

Biolane – Eryderm Water-based Cream

847.50 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Biolane – Eryderm Water-based Cream

Krem me bazë uji Eryderm qetëson dhe riparon në mënyrë efektive skuqjen dhe acarimin e lëkurës së foshnjave.

Kjo përgatitje tradicionale e bazuar në oksid zinku (25%) qetëson dhe riparon skuqjen dhe acarimin duke krijuar një barrierë mbrojtëse ndaj faktorëve të jashtëm që shkaktojnë acarim.
Kremi me bazë uji Eryderm ka një strukturë jo të yndyrshme, thith lagështirën e tepërt dhe izolon lëkurën nga urina dhe jashtëqitja.
Kombinimi i glicerinës dhe panthenolit, me veti qetësuese dhe restauruese, nxit rigjenerimin e lëkurës së dobësuar për shkak të maceracionit nga urina, feces dhe fërkimet e pelenave.
Efikasiteti u vërtetua pas dy ditësh përdorimi *: skuqja dhe acarimi në pjesën e poshtme qetësohen. Lëkura riparohet dhe rigjenerohet.

 • Testuar nën kontrollin dermatologjik.
 • Hipoalergjike.
 • Formuluar në pH fiziologjik.
 • Pa alkool, pa sapun, pa paraben, pa fenoksietanol dhe pa ftalat.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mënyrë të barabartë në të gjithë zonat e interesuara gjatë çdo ndërrimi të pelenave.

Firma

Biolane

Mosha

Fëmijë

Forma

Tubet

Sasia

75ml

Juice of Aloe vera, verbena floral water, oil of tamanu, Gnana, Cedar HE HE, lemon, anise, extract of papaya

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Biolane – Eryderm Water-based Cream”

LART