Biofarma – MagneFort B6

1,480 Lekë

Suplement me përmbajtje magnezi dhe vit.B6 që ndihmon në situatat e stresit, lodhjes dhe hipereksabilitetit

Përshkrimi i Produktit

Biofarma MagneFort B6

MagneFort B6 është formuluar me përmbajtje magnezi dhe vitaminë B6 dhe rekomandohet në rastet e deficiencës së magnezit, të cilat shkaktojnë gjendje lodhjeje, stresi, nervozismi dhe hipereksitueshmërie.

Përbërësit kryesor:

 • Magnesium lactate dihydrate 470 mg
 • Vitaminë B6 1.4 mg

Rëndësia e magnezit:

 • Magnezi është një mineral i domosdoshëm për jetën e qelizave. Rreth gjysma e përmbajtjes së magnezit në trup ndodhet brenda qelizave të indeve dhe organeve, pjesa tjetër gjendet në indin kockor e lidhur me kalciumin dhe fosforin.
 • Përbën një element të domosdoshëm për më shumë se 300 reaksione biokimike në trup.
 • Ruan funksionimin normal të muskujve dhe nervave, mban ritmin e zemrës brenda kufijve fiziologjikë dhe nxit zhvillimin e fortë të kockave.
 • Është gjithashtu i përfshirë në metabolizmin e energjisë si dhe në sintezën e proteinave.

Rëndësia e Vitaminës B6:

 • Vitamina B6 luan një rol të rëndësishëm në zhvillimin normal të shumë proceseve fiziologjike.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një tabletë në ditë. I përshtatshëm për të rritur dhe fëmijë mbi 6 vjeç.

Firma

Biofarma

Mosha

Adult dhe fëmijë mbi 6 vjec

Forma

Tableta

Sasia

50

Magnesium lactate dihydrate, Vitamin B6

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Biofarma – MagneFort B6”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART