- 30%

Bioderma – White Objective Fluid

3,465 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Përkujdesje fluide që korrigjon biologjikisht dhe parandalon pigmentimin, duke respektuar lëkurën e ndjeshme

 • White Objective Fluide ofron efikasitet optimal parandalues, kundër njollave dhe zbardhues, falë veprimit të W.O.® patentë që vepron në mekanizmin kryesor biologjik përgjegjës për pigmentimin e lëkurës.
 • Vitamina C, e cila çlirohet gradualisht për një veprim që zgjat, redukton pigmentin e melaninës në epidermë.
 • Filtrat Anti-UVAUVB mbrojnë nga rrezatimi diellor për të parandaluar pigmentime të reja (SPF 25 – UVA 12).
 • Tolerancë ekselente
 • Teksturë e lehtë, fluide, që përthithet shpejt

Pa parfum. E formuluar edhe për lëkurat më të ndjeshme.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes në fytyrë të pastër. Mund të përdoret lokalisht në vendet e pigmentuara.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Bioderma

Linja

White Objective

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Sensitive, E thatë, Normale, Mikse, E yndyrshme

Forma

Tubet

Sasia

30ml

SPF

25

AQUA/ WATER/EAU, DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO], CYCLOPENTASILOXANE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, DIMETHICONE, DIPROPYLENE GLYCOL, ASCORBYL GLUCOSIDE, BUTYLENE GLYCOL, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, GLYCERYL STEARATE, NIACINAMIDE, PEG-100 STEARATE, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, LYSINE AZELATE, ANDROGRAPHIS PANICULATA LEAF EXTRACT, GLYCYRRHIZA GLABRA (LICORICE) ROOT EXTRACT, C20-22 ALCOHOLS, SILICA, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, DECYL GLUCOSIDE, C30-45 ALKYL CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, XANTHAN GUM, PEG/PPG-18/18 DIMETHICONE, SODIUM METABISULFITE, PROPYLENE GLYCOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, HEXAPEPTIDE- 2, CITRIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA, CHLORPHENESIN, PHENOXYETHANOL. [BI 604]

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bioderma – White Objective Fluid”

LART