- 30%

Bioderma – Sensibio Tolerance+

2,233 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Ekspertë në biologjinë e lëkurës, kërkimet Bioderma kanë krijuar Sensibio Tolerance+: trajtim dermatologjik që rrit nivelin e tolerancës së lëkurës duke respektuar biologjinë natyrale të lëkurës.

Në zemër të këtij trajtimi është Neurocontrol, një kompleks ekskluziv i përbërë nga një tetrepeptid dhe një kombinim përbërësish aktivë zbutës. Neurocontrol redukton hipereksibilitetin e fibrës nervore të lëkurës dhe rregullon mekanizmin përgjegjës për intolerancën. Ndjesia e tërheqjes dhe diskomfortit zbuten. Lëkura rifiton komfortin origjinal.
I pasur me Sodium PCA, Sensibio Tolerance+ forcon barrierën e lëkurës dhe ofron hidratim optimal.

  • Rrit pragun e tolerancës së lëkurës
  • Permirëson cilesinë e jetesës. Përkujdesja për lëkurën tuaj është përsëri një kënaqësi. Përdorimi i make-up bëhet e mundur përsëri.
  • Ndjesia e tërheqjes dhe diskomfortit zbuten. Ditë pas dite, lëkura rifiton komfortin origjinal.
  • Minimizon riskun për intolerancë të lëkurës falë përbërësve të përzgjedhur me kujdes.
  • Hidraton intensivisht lëkurën.

– Pa parfum. jo komedogjenik, i testuar në lëkura alergjike

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes dhe në darkë në fytyrë dhe në qafë.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Bioderma

Linja

Sensibio

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

E thatë, Normale, Mikse, E yndyrshme

Forma

Flakon me pompë

Sasia

40ml

AQUA/WATER/EAU, ISOSTEARYL ISOSTEARATE, GLYCERIN, SILICA, GLYCERYL STEARATE, SODIUM CITRATE, CAPRYLOYL GLYCINE, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, SODIUM PCA, ACETYL TETRAPEPTIDE-15, UNDECYLENOYL GLYCINE, DEHYDROXANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE. [BI 668]

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
  • 0
    vlerësime
  • 5 Yje
    0%
    4 Yje
    0%
    3 Yje
    0%
    2 Yje
    0%
    1 Yll
    0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bioderma – Sensibio Tolerance+”

LART