- 30%

Bioderma – Sensibio Rich

2,415 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Lëkurë e ndjeshme, intolerante, e thatë dhe shumë e thatë.

Sensibio Rich është një trajtim zbutës ushqyes që biologjikisht forcon rezistencën e lëkurës ndaj sulmeve dhe rrit pragun e tolerancës të lëkurave të ndjeshme.

Patenta  Toléridine pengon prodhimin e molekulave pro-inflamatore dhe e bën lëkurën më pak të ndjeshme. Acidi Glycyrrhetinic zbut menjëherë ndjesinë e mbinxehjes dhe tërheqjes dhe jep komfort të menjëhershëm. Sensbio Rich hidraton dhe rivendos barrierën e lëkurës. Garanton tolerancë optimale. Bazë shumë e mirë make up.

 • Formulë pa parfum
 • Hipoalergjik
 • Pa paraben
 • Jo komedogjenik

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në fytyrë të pastër në mëngjes dhe në darkë.

Firma

Bioderma

Linja

Sensibio

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

40ml

AQUA/WATER/EAU, PARAFFINUM LIQUIDUM/MINERAL OIL/HUILE MINERALE, GLYCERIN, TRIDECYL TRIMELLITATE, GLYCOL PALMITATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, TRICETEARETH-4 PHOSPHATE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, MANNITOL, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL UNSAPONIFIABLES, XYLITOL, GLYCYRRHETINIC ACID, RHAMNOSE, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, GLYCOL STEARATE, PEG-2 STEARATE, ACRYLATES/ C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, PENTYLENE GLYCOL, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, DISODIUM EDTA, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE. [BI 554]

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bioderma – Sensibio Rich”

LART