Përshkrimi i Produktit

Lëkurë e ndjeshme, intolerante, e thatë dhe shumë e thatë.

Sensibio Rich është një trajtim zbutës ushqyes që biologjikisht forcon rezistencën e lëkurës ndaj sulmeve dhe rrit pragun e tolerancës të lëkurave të ndjeshme.

Patenta  Toléridine pengon prodhimin e molekulave pro-inflamatore dhe e bën lëkurën më pak të ndjeshme. Acidi Glycyrrhetinic zbut menjëherë ndjesinë e mbinxehjes dhe tërheqjes dhe jep komfort të menjëhershëm. Sensbio Rich hidraton dhe rivendos barrierën e lëkurës. Garanton tolerancë optimale. Bazë shumë e mirë make up.

  • Formulë pa parfum
  • Hipoalergjik
  • Pa paraben
  • Jo komedogjenik

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në fytyrë të pastër në mëngjes dhe në darkë.