- 35%

Bioderma – Sensibio Mild Cleansing Foaming Gel

(9 përshtypje mbi produktin)

1,105 Lekë

Sensibio xhel pastrues pastron butësisht, zbut dhe hidraton lëkurën e ndjeshme.

Format 100ml

Përshkrimi i Produktit

Sensibio xhel pastrues pastron butësisht, zbut dhe hidraton lëkurën e ndjeshme.

Falë përbërësve aktiv, ai qetëson shpejt irritimin. Kompleksi i patentuar natural D.A.F. rrit pragun e tolerancës të lëkurave të ndjeshme. Shkuma kremoze e lë lëkurën të butë dhe të qetë. Mund të përdoret si një pastrues make-up.
Tolerance maksimale e lëkurës dhe syve.

 • Pa sapun
 • Pa aromë
 • Pa paraben
 • Pa ngjyrues
 • pH fiziologjik
 • Jo komedogjenik

Përdorimi: Aplikojeni në mëngjes dhe në darkë në lëkurë të lagur, masazhojeni butësisht dhe shplajeni.

Firma

Bioderma

Linja

Sensibio

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me pompë

Sasia

100ml

AQUA/WATER/EAU, SODIUM COCOAMPHOACETATE, PROPANEDIOL, SODIUM LAUROYL SARCOSINATE, CITRIC ACID, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, SODIUM CITRATE, PEG-90 GLYCERYL ISOSTEARATE, MANNITOL, XYLITOL, LAURETH-2, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, TOCOPHEROL, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, LECITHIN, ASCORBYL PALMITATE. [BI 722]

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
9 përshtypje për Bioderma – Sensibio Mild Cleansing Foaming Gel
 • Fjori B.

  Nje nder laresit me te mire per fytyre te ndjeshme

 • Ariona Q. (blerës i verifikuar)

  Lares super i mire, sidomos per fytyrat sensistive. Shume e kenaqur me rezultatin, te le nje ndjesi shume te bute dhe te fresket pas larjes. Heqes shume i mire make up-i.
  E rekomandoj

 • Vera K. (blerës i verifikuar)

  Eshte nje lares shume i mire ?

 • Anxhela T.

  Larës super i mirë! Ta lë lëkurën të butë dhe të hidratuar. ?

 • REA K.

  Ta le lekuren shume soft,eshte 1 nga laresit me te mire ever.

 • .

  Lares shume i mire per fytyrat me yndyr dhe tendenc akneike.e rekomandoj

 • ERISA H. (blerës i verifikuar)

  Laresi sensibio i biodermes eshte nje “must have” per mua personalisht ne muajt e ftohte te vitit.E ben shume mire punen e vete ne pastrimin e kremit te diellit apo/edhe make up-it ,duke e lene fytyren te bute.Si nje person me lekure mikse,me tendence dehidratimi. me pelqen fakti qe produkti nuk ka tendence te ma thaje lekuren. <3

 • Klea K. (blerës i verifikuar)

  Super I mire

 • .

  Ky lares eshtw fantastik. Super i bute me lekuren, pastron shume mire dhe eshte ekonomik.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART