Kryefaqja » Produktet » Femra » Fytyra » Hidratimi » Bioderma – Sensibio Light

Bioderma – Sensibio Light

2,900 Lekë 2,465 Lekë

Lëkurë e ndjeshme, intolerante, normale dhe te kombinuar.

Firma: ,

Përshkrimi i Produktit

Lëkurë e ndjeshme, intolerante, normale dhe te kombinuar.

Sensibio Rich është një trajtim zbutës ushqyes që biologjikisht forcon rezistencën e lëkurës ndaj sulmeve dhe rrit pragun e tolerancës të lëkurave të ndjeshme.

Patenta  Toléridine™ pengon prodhimin e molekulave pro-inflamatore dhe e bën lëkurën më pak të ndjeshme. Acidi Glycyrrhetinic zbut menjëherë ndjesinë e mbinxehjes dhe tërheqjes dhe jep komfort të menjëhershëm. Sensbio Rich hidraton dhe rivendos barrierën e lëkurës. Garanton tolerancë optimale. Bazë shumë e mirë make up.

  • Formulë pa parfum
  • Hipoalergjik
  • Pa paraben
  • Jo komedogjenik

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në fytyrë të pastër në mëngjes dhe në darkë.

Info. Shtesë

Firma

Bioderma

Linja

Sensibio

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

40ml

AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, CETEARYL ISONONANOATE, ISOHEXADECANE, GLYCOL PALMITATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, TRICETEARETH-4 PHOSPHATE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, MANNITOL, XYLITOL, GLYCYRRHETINIC ACID, RHAMNOSE, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, GLYCOL STEARATE, PEG-2 STEARATE, PENTYLENE GLYCOL, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, DISODIUM EDTA, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE. [BI 555]

Reviews

Nuk ka akoma përshtypje për këtë produkt.

Bëhu i pari që jep një përshtypje për “Bioderma – Sensibio Light”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Komento nëpërmjet llogarisë në rrjete sociale
Login with InstagramLogin with Google