- 30%

Bioderma – Sensibio H20 AR

1,456 Lekë 2,080 Lekë

In stock

Përshkrimi i Produktit

Bioderma – Sensibio H20 AR

Ujë pastrues micelar dhe heqës make up-i që zbut dukshëm skuqjen e lëkurës. Krijuar për lëkurën e ndjeshme të prirur për skuqje.

Sensibio H2O AR është uji i parë micellar që heq make upin dhe është i frymëzuar nga përbërja natyrale e lëkurës për heqjen e përsosur të make-up-it dhe respektimin total edhe të lëkurës më të ndjeshme.Githashtu frenon skuqjen, duke rregulluar biologjikisht faktorin përgjegjës për vazodilatimin.
Ujërat micelar Sensibio H2O janë ujërat e parë që përshtaten në mënyrë perfekte me lëkurën: esteret e acidit yndyror, elemente përbërës të micellave, janë të ngjashme me fosfolipidet e membranës të qelizave të lëkurës dhe në mënyrë natyrale rindërtojnë filmin hidrolipidik të lëkurës..
Patenta ekskluzive, inovative Rosactiv acts vepron drejtpërdrejt në VEGF, një nga faktorët kryesorë përgjegjës për zgjerimin dhe dobësimin e kapilarëve të lëkurës, burimet e skuqjes.
Ekstrakti i Cucumis sativus qetëson menjëherë lëkurën.

 • Pastron butësisht dhe heq make up-in nga fytyra dhe sytë
 • Redukton dhe parandalon skuqjen
 • Qetëson lekurën
 • Tolerancë shumë e mirë
 • Pa aromë

Udhëzime mbi përdorimin

Përdoreni në mëngjes dhe në darkë çdo ditë të javës.
Lageni një pambuk me Sensbio H₂O AR. Pastroni fytyrën dhe sytë. Riaplikojeni derisa pambuku të jetë i pastër.

Firma

Bioderma

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

250ml

AQUA/WATER/EAU, PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LECITHIN, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, PROPYLENE GLYCOL, DISODIUM EDTA, CETRIMONIUM BROMIDE, SODIUM HYDROXIDE, CITRIC ACID. [BI 666]

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bioderma – Sensibio H20 AR”

LART

×