- 30%

Bioderma – Sensibio Forte, qetësues i lëkurës së dëmtuar

1,890 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Një trajtim zbutës që qetëson shpejt lëkurën e dëmtuar.

Sensibio Forte lehtëson shenjat e reaksionit të lidhura me inflamimin (fërkimi, pas rroje, depilimi, peeling, post lazer, eritema etj.) dhe rrit pragun e tolerancës së lëkurës. Përbërësit aktivë zbutës, përfshirë allantoinën dhe një përqendrim të lartë enoxolone, lehtësojnë shenjat reaktive si skuqjet dhe nxehtësinë. Kompleksi natyral i patentuar D.A.F (Dermatological Advanced Formulation) e bën lëkurën më pak reaktive. Dylli i bletës dhe Xylitoli, agjentë hidratues dhe zbutës që gjenden në Sensibio Forte, luftojnë dehidratimin e lëkurës që shpesh shoqëron irritimin dhe rivendosin komfortin e lëkurës.

 • Formule pa parfum
 • Hipoalergjik
 • E përshtatshme për fëmijë dhe të rritur

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes dhe në darkë, në raste skuqjeje intense ose nxehtësie mund ta aplikoni edhe 3 herë në ditë. Aplikojeni Sensibio Forte në lëkurë pas pastrimit. Aplikojeni më rrallë sapo lëkura juaj të përmirësohet.

Firma

Bioderma

Linja

Sensibio

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

40ml

AQUA/WATER/EAU, MINERAL OIL (PARAFFINUM LIQUIDUM), BEESWAX (CERA ALBA), PROPYLENE GLYCOL, CETYL ALCOHOL, GLYCYRRHETINIC ACID, GLYCERYL STEARATE, PALMITIC ACID, STEARIC ACID, SORBITAN SESQUIOLEATE, TOCOPHERYL ACETATE, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, ALLANTOIN, SODIUM PCA, CAPRYLYL GLYCOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PENTYLENE GLYCOL, 1,2-HEXANEDIOL, CARBOMER, TRIETHANOLAMINE. [BI 462]

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bioderma – Sensibio Forte, qetësues i lëkurës së dëmtuar”

LART