- 35%

Bioderma – Sensibio DS+ Gel

2,210 Lekë

Xhel pastrues zbutës që vepron në skuqjen dhe skuamat që nga faza e pastrimit.

Përshkrimi i Produktit

Xhel pastrues zbutës që vepron në skuqjen dhe skuamat që nga faza e pastrimit.

Një inovacion i zhvilluar nga ekspertët e BIODERMA në biologjinë e lëkurës, Sensibio DS+ gel lufton shkakun e skuqjes dhe skuamave. Ai ndihmon në kufizimin e shumimit të mykut Malassezia, irritues që agravon gjendjen e lëkurës të prirur për skuqje dhe skuama. Sensiobio DS+ pastron lëkurën dhe redukton formimin e skuamave.

Kompleksi natyral i patentuar D.A.F. rrit pragun e tolerancës së lëkurës.

Pa parfum
Pa sapun
Hipoalergjik

Përdorimi: Aplikojeni në mëngjes dhe në darkë në lëkurë të lagur, masazhojeni butësisht dhe shplajeni. Shmangni kontaktin me sytë.

Firma

Bioderma

Linja

Sensibio

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

200ml

AQUA/WATER/EAU, SODIUM LAURETH SULFATE, COCOBETAINE, SODIUM LAUROYL SARCOSINATE, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, ZINC GLUCONATE, PEG-90 GLYCERYL ISOSTEARATE, SODIUM CHLORIDE, COCOGLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, CAPRYLOYL GLYCINE, DECYLENE GLYCOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, LAURETH-2, AMMONIUM GLYCYRRHIZATE, LYSINE AZELATE, PYRIDOXINE HCL, UNDECYL ALCOHOL, CITRIC ACID, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE. [BI 422]

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bioderma – Sensibio DS+ Gel”

LART