- 35%

Bioderma – Sensibio DS+ Cream

(1 përshtypje mbi produktin)

2,210 Lekë

Përkujdesje specifike qetësuese dhe pastruese për lëkurat e ndjeshme sebo-skuamoze të shoqëruara me skuqje dhe skuama

Përshkrimi i Produktit

Përkujdesje specifike qetësuese dhe pastruese për lëkurat e ndjeshme sebo-skuamoze të shoqëruara me skuqje dhe skuama të lokalizuara veçanërisht në zona të irrituara dhe të yndyrshme: anat e hundës, vetulla, balli dhe mjekra.

Sensibio DS+ krem, një inovacion nga kërkuesit e BIODERMA, ekspertë në biologjinë e lëkurës, lufton shkakun e skuqjeve dhe skuamave. Ai kontribuon në kufizimin e përhapjes së mykut Malassezia, irritues që agravon gjendjen e lëkurës.
Kompleksi natyral i patentuar D.A.F. rrit pragun e tolerancës së lëkurës.
Eshtë shumë i këndshëm, i lehtë, me teksturë jo të yndyrshme.
Tolerancë maksimale. Jo komedogjenik. Hipoalergjik.

Përdorimi: Aplikojeni një ose dy herë në ditë në lëkurë të pastruar, preferohet Sensibio DS+ Gel.

Firma

Bioderma

Linja

Sensibio

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

40ml

AQUA/WATER/EAU, COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL, PROPYLENE GLYCOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DIMETHICONE, GLYCYRRHETINIC ACID, SORBITAN SESQUIOLEATE, PIROCTONE OLAMINE, GLYCERYL UNDECYLENATE, CLIMBAZOLE, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, CETYL ALCOHOL, CARBOMER, SCLEROTIUM GUM, SODIUM HYDROXIDE, PHENOXYETHANOL. [BI 488]

Pështypjet mbi produktin
 • 4
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  50%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Bioderma – Sensibio DS+ Cream
 • .

  E rekomandoj per lekura me dermatit seborreik; psh lekura me probleme te tipit “zbokth” ne vetulla, mjekerr, lekure qe rripet me copa te medha lekure dhe e irrituar, e skuqur. Jep efekt te dukshem qetesues brenda pak ditesh. Sugjeroj ne vaze te tipit te lekures hidratant dhe gjithmone SPF.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART