- 35%

Bioderma – Sebium Pore Refiner

2,080 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Yndyra e tepërt, stresi, duhani, ndotja…këto janë disa faktorë përgjegjës për zgjerimin dhe deformimin e poreve.
Bioderma Sébium Pore Refiner është një trajtim korrektues dermatologjik që ngushton poret dhe përmirëson pamjen e lëkures. Lëkura bëhet më fine, e rregullt, e pastër, poret ngushtohen dhe janë më pak të dukshme.

Patenta ekskluzive Fluidactiv mban sasinë e yndyrës nën kontroll dhe parandalon bllokimin e poreve. Agjentët antioksidantë ruajnë shkëlqimin natyral të lëkurës.

Formula e lehtë dhe fluide e Sebium Pore Refiner përhapet lehtësisht dhe lë një shtresë të mëndafshtë në lëkurë.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni Sebium Pore Refiner pas pastrimit të lëkurës. Mund ta përdorni vetëm ose para kremit tuaj të përditshëm, në të gjithë fytyrën për lëkurat e yndyrshme ose vetëm në zonën T për lëkurat e kombinuara (balli, hundë, mjekër).

 • Hipoalergjik
 • Jo komedogjenik
 • Pa paraben
Firma

Bioderma

Linja

Sebium

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

30ml

AQUA/WATER/EAU, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, DIPROPYLENE GLYCOL, CYCLOPENTASILOXANE, CYCLOHEXASILOXANE, DIMETHICONE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, FOMES OFFICINALIS (MUSHROOM) EXTRACT, SODIUM POLYACRYLATE, SALICYLIC ACID, DODECYL GALLATE, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, SILICA, TRIDECETH-6, C30-45 ALKYL CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, LAURYL PEG/PPG- 18/18 METHICONE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, MINERAL OIL (PARAFFINUM LIQUIDUM), PENTYLENE GLYCOL, 1,2-HEXANEDIOL, PEG/PPG-18/18 DIMETHICONE, CAPRYLYL GLYCOL, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE, CITRIC ACID, DISODIUM EDTA, FRAGRANCE (PARFUM). [BI 600]

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bioderma – Sebium Pore Refiner”

LART