Përshkrimi i Produktit

Yndyra e tepërt, stresi, duhani, ndotja…këto janë disa faktorë përgjegjës për zgjerimin dhe deformimin e poreve.
Bioderma Sébium Pore Refiner është një trajtim korrektues dermatologjik që ngushton poret dhe përmirëson pamjen e lëkures. Lëkura bëhet më fine, e rregullt, e pastër, poret ngushtohen dhe janë më pak të dukshme.

Patenta ekskluzive Fluidactiv mban sasinë e yndyrës nën kontroll dhe parandalon bllokimin e poreve. Agjentët antioksidantë ruajnë shkëlqimin natyral të lëkurës.

Formula e lehtë dhe fluide e Sebium Pore Refiner përhapet lehtësisht dhe lë një shtresë të mëndafshtë në lëkurë.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni Sebium Pore Refiner pas pastrimit të lëkurës. Mund ta përdorni vetëm ose para kremit tuaj të përditshëm, në të gjithë fytyrën për lëkurat e yndyrshme ose vetëm në zonën T për lëkurat e kombinuara (balli, hundë, mjekër).

  • Hipoalergjik
  • Jo komedogjenik
  • Pa paraben