Përshkrimi i Produktit

Sebium Lotion vepron në thellësi duke ribalancuar lëkurat mikse në të yndyrshme dhe është i sigurtë edhe për lëkurat e ndjeshme.

Veprim i trefishtë: hidraton për 8 orë, rregullon yndyrën, rregullon pH e lëkurës. Sipërfaqja e lëkurës përmirësohet dhe poret ngushtohen falë një kombinimi të acidit agarik dhe acidit salicilik.

  • Glicerina një agjent natyral hidratues prezent në lëkurë, ofron hidratim
  • Glukonati i zinkut dhe vitamina B6 rregullojnë prodhimin e yndyrës
  • Caprylol glycine rregullon pH e lëkurës duke shmangur rritjen e baktereve të lidhura me zhvillimin e puçrrave.
  • Përbërësi aktiv Fluidactiv® rregullon biologjikisht yndyrën dhe nuk lejon bllokimin e poreve, gjë e cila mund të shkaktojë pikat e zeza.

Rezultati: Lëkurë e përmirësuar dhe e shëndetshme.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në fytyrë në mëngjes dhe/ose darkë pas pastrimit me Sebium Gel Moussant ose Sebium H2O. Masazhojeni me majat e gishtave ose me një tampon pambuku. Më pas vazhdoni me aplikimin e kremrave tuaj.

  • E testuar dermatologjikisht
  • Hipoalergjike
  • Tolereance maksimale
  • Jo komedogjenike
  • Pa paraben