- 35%

Bioderma – Sebium Lotion

2,730 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Sebium Lotion vepron në thellësi duke ribalancuar lëkurat mikse në të yndyrshme dhe është i sigurtë edhe për lëkurat e ndjeshme.

Veprim i trefishtë: hidraton për 8 orë, rregullon yndyrën, rregullon pH e lëkurës. Sipërfaqja e lëkurës përmirësohet dhe poret ngushtohen falë një kombinimi të acidit agarik dhe acidit salicilik.

 • Glicerina një agjent natyral hidratues prezent në lëkurë, ofron hidratim
 • Glukonati i zinkut dhe vitamina B6 rregullojnë prodhimin e yndyrës
 • Caprylol glycine rregullon pH e lëkurës duke shmangur rritjen e baktereve të lidhura me zhvillimin e puçrrave.
 • Përbërësi aktiv Fluidactiv® rregullon biologjikisht yndyrën dhe nuk lejon bllokimin e poreve, gjë e cila mund të shkaktojë pikat e zeza.

Rezultati: Lëkurë e përmirësuar dhe e shëndetshme.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në fytyrë në mëngjes dhe/ose darkë pas pastrimit me Sebium Gel Moussant ose Sebium H2O. Masazhojeni me majat e gishtave ose me një tampon pambuku. Më pas vazhdoni me aplikimin e kremrave tuaj.

 • E testuar dermatologjikisht
 • Hipoalergjike
 • Tolereance maksimale
 • Jo komedogjenike
 • Pa paraben
Firma

Bioderma

Linja

Sebium

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

200ml

AQUA/WATER/EAU, PEG-11 METHYL ETHER DIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, FOMES OFFICINALIS (MUSHROOM) EXTRACT, CAPRYLOYL GLYCINE, POLYSORBATE 20, SODIUM CITRATE, ZINC GLUCONATE, SALICYLIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, MANNITOL, SODIUM METABISULFITE, XYLITOL, RHAMNOSE, PYRIDOXINE HCL, PROPYL GALLATE, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, PHENOXYETHANOL, FRAGRANCE (PARFUM). [BI 727]

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bioderma – Sebium Lotion”

LART