- 30%

Bioderma – Sebium Global

1,575 Lekë 2,250 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Keni fytyrë me lëkurë të yndyrshme dhe/ose me komedone (pika të zeza) apo akne?

BIODERMA sjell produktet që i përgjigjen problemit tuaj.

Linja SEBIUM, me kombinimin e patentuar të substancave aktive anti-oksidante dhe mbrojtëse të FLUIDACTIV® dhe squalenit, vepron direkt mbi shkaqet e akneve, i Lufton dhe e parandalon rishfaqjen e tyre.

Sebium Global, kujdes i gjeneratës së re për aknet. Me veti të shkëlqyera dermatologjike, është i pari dhe i vetmi kujdes intesiv i fytyrës që ofron trajtim të plotë të aknes duke rikthyer në mënyrë biologjike sebum-in dhe lipidet në nivele si tek një lëkurë e shëndetshme.

 • Reduktim i hiperseborresë.
 • Aktivitet keratolitik.
 • Aktivitet anti-inflamator.
 • Zgjat hidratimin në kohë.

Kombinimi unik i Bakuchiol me risinë FLUIDACTIV® ndalojnë:

 • Proçesin biologjik të aknes.
 • Redukton mjaftueshëm defektet/imperfeksionet.
 • Parandalon rikrijimin e pikave të zeza.

Përdoreni në mëngjes dhe/ose darkë në fytyrë të pastruar. Shmangni kontaktin me sytë.

 • Hipoalergjike
 • Jo komedogjenike
 • Pa paraben
Firma

Bioderma

Linja

Sebium

Forma

Tubet

Sasia

30ml

AQUA/WATER/EAU, C12-13 ALKYL LACTATE, CITRIC ACID, DIPROPYLENE GLYCOL, CYCLOPENTASILOXANE, SODIUM HYDROXIDE, GLYCERIN, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, ZINC GLUCONATE, SALICYLIC ACID, ARACHIDYL ALCOHOL, DIMETHICONE, BEHENYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, SILICA, XANTHAN GUM, ARACHIDYL GLUCOSIDE, C30-45 ALKYL CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, GLYCYRRHETINIC ACID, SQUALANE, BAKUCHIOL, SODIUM METABISULFITE, XYLITOL, PROPYLENE GLYCOL, POLYSORBATE 60, SORBITAN ISOSTEARATE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, MANNITOL, PROPYL GALLATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, RHAMNOSE, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, FRAGRANCE (PARFUM). [BI 673]

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bioderma – Sebium Global”

LART

×