- 35%

Bioderma – Sebium Global Cover

2,853.50 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Bioderma Sebium Global Cover është një përkujdesje intensive e formuluar specifikisht për lëkurat me tendencë aknesh.
Kjo përkujdesje me ngjyrë vepron veçanërisht në shenjat dhe pikat e zeza falë teknologjisë SeboRestore (Fluidactiv patent – Bakuchiol). Ajo lejon balancimin e sasisë së yndyrës dhe parandalon formimin e pikave të zeza.

Përmban një kombinim përbërësish aktivë, esteret AHA dhe acid salicilik që pastron poret dhe zbut teksturën e lëkurës. Gjithashtu është shumë e pasur me Enoxolone që zbut dhe redukton të skuqurën dhe glukonat zinku që pastron epidermën dhe rregullon shkëlqimin e tepërt.

I pasur me pigmente dhe me pudër matifikuese, unifikon dhe matifikon lëkurën.
Tekstura fluide është e lehtë për tu aplikuar. Pas aplikimit, shenjat dhe imperfeksionet janë komplet të fshehura, lëkura juaj është e unifikuar. Ditë pas dite, lëkura është më e pastër.

 • E testuar dermatologjikisht
 • Hipoalergjike
 • Jo komedogjenike

Udhëzime mbi përdorimin

Pastrojeni fytyrën me Sebium Gel Moussant ose Sebium H2O. Aplikojeni në mëngjes, në shenjat dhe aknet, korrektorin jeshil që gjendet tek kapaku. Më pas përhapni fluidin me ngjyrë në të gjithë fytyrën.
Shmangni kontaktin me sytë.
Mund të përdoret që nga mosha 10 vjeç.

Firma

Bioderma

Linja

Sebium

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

30ml, +2gr

Fluide 30 ml : Aqua/Water/Eau, DI-C12-13 Alkyl Malate, Titanium Dioxide (CI77891), Diisopropyl Adipate, Aluminium Starch Octenyl Succinate, Propanediol, Isononyl Isononanoate, Peg-30 Dipolyhydroxystearate, Zinc Gluconate, Pentaerythrityl Distearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Iron Oxides (CI77492), Disteardimonium Hectorite, Salicylic Acid, Bis-Peg/Ppg-14/14 Dimethicone, Iron Oxides (CI77491), Bakuchiol, Hydrogenated Lecithin,Glycyrrhetinic Acid, Candida Bombicola/Glucose Methyl Rapeseedate Ferment, Xanthan Gum, Iron Oxides (CI77499), Alcohol Denat, Sodium Hydroxide, Laminaria Ochroleuca Extract, Xylitol, Propylene Glycol, Dimethicone, Rhamnose, Citric Acid, Fructooligosaccharides, Mannitol, Gingko Biloba Leaf Extract, Potassium Sorbate, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Triisopropanolamine, Fragrance (Parfum).

Compact 2 g : Diisostearyl Malate, Titanium Dioxide (CI77891), Silica, Ppg-3 Myristyl Ether, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Octyldodecanol, Polyethylene, Titanium Dioxide [Nano], Hydrogenated Castor Oil, Cera Alba/Beeswax/Cire d’Abeille , Isononyl Isononanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Chromium (III) Oxide (CI77288), Zinc Oxide [Nano], Aluminium Hydroxide, Stearic Acid, Sucrose Tetrastearate Triacetate, Disteardimonium Hectorite, Irone Oxides (CI77492), Zinc Gluconate, Mica, Laminaria Ochroleuca Extract, Propylene Carbonate, Blue 1 Lake (CI42090), Triethoxycaprylylsilane, BHT.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bioderma – Sebium Global Cover”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART