- 30%

Bioderma – Pigmentbio Daily Care (SPF 50+)

6,300 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Bioderma – Pigmentbio Daily Care SPF 50

Pigmentbio Daily Care SPF50 + karakterizohet nga teknologjia e patentuar LUMIREVEAL, e frymëzuar nga trajtimet referuese të dermatologëve (të tillë si Kligman’s Trio), rrit shkëlqimin e lëkurës.Ndihmon për të zvogëluar biologjikisht prodhimin e melaninës, duke stimuluar rinovimin e qelizave për një efekt ndriçues, korrigjues dhe parandalues.Pigmentbio SPF50 + është i pasuruar me filtra shumë të fuqishëm, të cilët ofrojnë mbrojtje të spektrit të gjerë kundër rrezeve UVA dhe UVB për të kufizuar shenjat e dukshme të plakjes së parakohshme.

Përmban gjithashtu një koktejl me vitamina që forcon veprimin e ndriçimit dhe mbron barrierën e lëkurës:
– Vitaminat antioksiduese C dhe E, të cilat veprojnë në mënyrë sinergjike për të rritur veprimin e ndriçimit. Ato mbrojnë lëkurën nga shenjat e plakjes së parakohshme.
– Vitamina PP siguron hidratim afatgjatë dhe përmirëson rezistencën e barrierës së lëkurës.

 • Ndihmon në zvogëlimin e hiperpigmentimit dhe parandalon krijimin e njollave të errëta
 • Ofron mbrojtje shumë të lartë kundër rrezatimit UVA / UVB, SPF 50+
 • Lehtëson, zbut dhe tonifikon fytyrën
 • Parandalon shenjat e dukshme të plakjes së parakohshme
 • Hidraton për një kohë të gjatë
 •  Jo komedogjene
 • Bazë e shkëlqyeshme për make-up

Udhëzime mbi përdorimin

 • Në mëngjes
 • Vendoseni në fytyrë dhe qafë pas pastrimit.
 • Baza e shkëlqyeshme për make-up.
 • Në rast të ekspozimit të zgjatur në diell, rinovoni aplikimin çdo dy orë.
0/5 (0 Reviews)
Firma

Bioderma

Mosha

Të gjithë

SPF

50+

Forma

Tubet me pompë

Sasia

40ml

AQUA / WATER / UAE
DICAPRYLYL CARBONATE
OCTOCRYLENE
METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]
GLYCERIN
BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE
DIPROPYLENE GLYCOL
BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE
DIMETHICONE
ASCORBYL GLUCOSIDE
BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) OIL
NIACINAMIDE
SILICA
POLYMETHYLSILSESQUIOXANE
JOJOBA ESTERS
HDI / TRIMETHYLOL HEXYLLACTONE CROSSPOLYMER
DECYL GLUCOSIDE
C20-22 ALKYL PHOSPHATE
C20-22 ALCOHOLS
XANTHAN GUM
HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED WAX
DIMETHICONE / VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER
PENTYLENE GLYCOL
TOCOPHERYL ACETATE
SODIUM HYDROXIDE
HYDROGENATED CASTOR OIL
SALICYLIC ACID
SODIUM CITRATE
LYSINE
AZELAIC ACID
MANNITOL
POLYGLYCERIN-3
XYLITOL
ANDROGRAPHIS PANICULATA LEAF EXTRACT
RHAMNOSE
PROPYLENE GLYCOL
ACACIA DECURRENS FLOWER WAX
SACCHARID ISOMERATE
GLYCYRRHIZA GLABRA (LICORICE) ROOT EXTRACT
TOCOPHEROL
FRUCTOOLIGOSACCHARIDES
CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE
LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT
FRAGRANCE (PARFUM). [BI 747]

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bioderma – Pigmentbio Daily Care (SPF 50+)”

LART