- 30%

Bioderma – Pigmentbio C Concentrate

5,775 Lekë 8,250 Lekë

In stock

Përshkrimi i Produktit

Bioderma – Pigmentbio C Concentrate

Frymëzuar nga trajtimet më të perparuara të përdorura nga dermatologët (si Kligman’s Trio), Laboratoire Bioderma projektoi LumiReveal ™ Technology për të siguruar një mundësi për njerëzit me lëkurë të hiperpigmentuar pa efektet anësore kutane të shoqëruara. Kjo teknologji punon në mënyrë efektive dhe të qëndrueshme në 3 fazat biologjike që shkaktojnë hiperpigmentim.

Inflamacion: Glabridina zvogëlon inflamacionin, i cili shkakton një prodhim të tepërt të melaninës;

Prodhimi: Andrografolid + lizinë azelat kufizojnë prodhimin e melaninës;

Eliminimi: Epidermactiv rrit rinovimin qelizor duke eleminuar qelizat e mbushura me melaninë.

Pigmentbio C-Concentrat karakterizohet nga prania masive e vitaminave, thelbësore për mirëqenien e lëkurës: vitamina C, E dhe PP.
Falë përqendrimit të lartë të AHA / BHA (acid glikolik dhe salicilik), garanton një efikasitet të ngjashëm me peeling, por është më delikat,nuk dëmton ose than lëkurën, falë veprimit hidratues, i cili ruhet për 8 orë.

Udhëzime mbi përdorimin

Si monoterapi, Pigmentbio C-Concentrate përdoret për një periudhë 1 herë(për një muaj) çdo 3 muaj.

Vendosni 5 pika të produktit çdo mbrëmje në fytyrë dhe qafë, pasi t’i keni pastruar. Mund të aplikohet vetëm ose në mbrëmje, para Pigmentbio Renewer Night.Për të ruajtur rezultate të mira gjatë gjithë vitit, përsëritni trajtimin njëherë çdo 3 muaj.

Firma

Bioderma

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

15ml

AQUA / WATER / UAE
PROPANEDIOL
GLYCOLIC ACID
GLYCERIN
DIPROPYLENE GLYCOL
PROPYLHEPTYL CAPRYLATE
SODIUM HYDROXIDE
ASCORBYL GLUCOSIDE
NIACINAMIDE
SALICYLIC ACID
AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE / VP COPOLYMER
SORBITAN SESQUIOLEATE
PENTYLENE GLYCOL
TOCOPHERYL ACETATE
XANTHAN GUM
SODIUM CITRATE
LYSINE
AZELAIC ACID
MANNITOL
XYLITOL
SODIUM METABISULPHITE
ANDROGRAPHIS PANICULATA LEAF EXTRACT
RHAMNOSE
SACCHARID ISOMERATE
GLYCYRRHIZA GLABRA (LICORICE) ROOT EXTRACT
TOCOPHEROL
FRUCTOOLIGOSACCHARIDES
CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE
LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT
FRAGRANCE (PARFUM). [BI 758]

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bioderma – Pigmentbio C Concentrate”

LART

×