- 10%Hot

Bioderma – Photoderm Max Qumësht SPF 50+

(1 përshtypje mbi produktin)

3,033 Lekë 3,370 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Bioderma Photoderm Max SPF 50+ Milk është i përshtatshëm për lëkurat e ndjeshme ose intolerante ndaj ekspozimit në diell, lëkurat e çelëta, me quka, lëkura që ekspozohen në intensitet të lartë dielli.

Me një kombinim dermatologjik të filtrave  anti-UVA dhe anti-UVB, Photoderm max ofron mbrojtje optimale ndaj rrezeve UV e kombinuar me mbrojtje të brendshme biologjike: patentën ekskluzive Cellular Bioprotection.

Kjo patentë aktivizon mbrojtjen natyrale të lëkurës, mbron qelizat nga plakja e parakohshme e lëkurës.

Teksturë e butë, pa ngjyrë, nuk lë shenja të bardha, nuk yndyros.

Hipoalergjik. Jo komedogjenik. Fotostabël. Tolerancë ekselente.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni para ekspozimit në diell në lëkurë të thatë. Riaplikojeni disa herë gjatë ditës.

Firma

Bioderma

Linja

Photoderm

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

100ml

SPF

50+

Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazoyl Tetramethylbuthylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cyclopentasiloxane, C20-22 Alkyl Phosphate, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, C20-22 Alcohols, Decyl Glucoside, Cyclohexasiloxane, Pentylene Glycol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Ectoin, Caprylic/Capric Triglyceride, Propylene Glycol, Xanthan Gum, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Chlorphenesin, Phenoxyethanol. [BI 545]

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Bioderma – Photoderm Max Qumësht SPF 50+
 • Avatar

  Anonymous (blerës i verifikuar)


  Shume i pershatshem per vere edhe dimer

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART

×