Bioderma – Photoderm Max Mineral Compact SPF 50+

This product is currently out of stock and unavailable.

Përshkrimi i Produktit

Puder kompakte 100% minerale me mbrojtje maksimale ndaj diellit
Kombinimi i filtrave minerale anti-UVA/anti-UVB ofron mbrojtje optimale kunder efekteve te demshme te diellit (djegiet nga dielli, intolerance ndaj diellit etj.) dhe tolerance maksimale te lekures. Lufton plakjen e parakohshme te lekures dhe parandalon daljen e njollave.
E pershtatshme per lekurat shume te ndjeshme, alergjike ndaj filtrave kimike.
Puder e bute, jo e yndyrshme, jo e ngjitshme, e lehte per tu aplikuar.
*permban nje pasqyre dhe nje sfungjer per aplikim

-Pa parfum
-Pa paraben
-Pa konservant
-Jo komedogjenik
-Hipoalergjik
-Rezistent ndaj ujit

Aplikojeni dhe perhapeni mire para ekspozimit ne diell. Rivendoseni disa here gjate dites.

0/5 (0 Reviews)

Info. Shtesë

Firma

Bioderma

Linja

Photoderm

Mosha

Të gjithë

Forma

Pudër

Sasia

10gr

SPF

50+

Nuanca

Claire, Doré

ISODECYL NEOPENTANOATE, DIISOPROPYL SEBACATE, C12-15 ALKYL BENZOATE, TITANIUM DIOXIDE [NANO], POLYETHYLENE, TRI-C12-13 ALKYL CITRATE, POLYMETHYL METHACRYLATE, CORN STARCH MODIFIED, ZINC OXIDE [NANO], OZOKERITE, BEESWAX (CERA ALBA), PENTAERYTHRITYL TETRAISOSTEARATE, MICA, IRON OXIDES (CI 77492), ALUMINA, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, IRON OXIDES (CI 77491), TITANIUM DIOXIDE, IRON OXIDES (CI 77499), AQUA/WATER/EAU, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), SIMETHICONE, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, MANGANESE OXIDE, BHT. [BI 624]

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bioderma – Photoderm Max Mineral Compact SPF 50+”

LART