- 35%

Bioderma – Photoderm Aquafluide (SPF 50+)

(3 përshtypje mbi produktin)

2,242.50 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Bioderma Photoderm Max SPF 50+ Aquafluid është një fluid me mbrojtje shumë të lartë i përshtatshëm për lëkura të ndjeshme ose lëkura intolerante ndaj ekspozimit në diell, lëkura të çelëta me quka, lëkura të ekspozuara në intensitet të lartë të diellit (mal, tropik). Është i përshtatshëm për lëkura mikse në të yndyrshme.

Ky fluid përmban një kombinim të filtrave anti-UVA dhe anti-UVB.

Photoderm Max ofron një mbrojtje optimale kundër rrezeve UV e kombinuar me një mbrojtje biologjike të brendshme: patenta ekskluzive Cellular Bioprotection.
Tekstura shumë fluide dhe e lehtë është pa ngjyrë kur aplikohet dhe nuk ju lë një shtresë të yndyrshme dhe as shenja të bardha.
Hipoalergjike
Jo-komedogjenike
Tolerancë maksimale

Aplikojeni para ekspozimit në diell dhe ripërsëriteni shpesh gjatë dites.

Firma

Bioderma

Linja

Photoderm

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

40ml

SPF

50+

Aqua/Water/Eau, Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol [Nano], Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Methylmethacrylate Crosspolymer, Cyclohexasiloxane, Cyclopentasiloxane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Polymethylsilsesquioxane, Methylpropanediol, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Decyl Glucoside, Glyceryl Stearate Citrate, Pentylene Glycol, Microcrystakkube Cellulose, C30-45 Alkyl Ceteearyl Dimethicone Crosspolymer, 1-2 Hexanediol, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Mannitol, Xylitol, Sodium Hydroxide, Cellulose Gum, Rhamnose, Propylene Glycol, Citric Acid, Ectoin, Tocopherol. [BI 642].

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  75%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
3 përshtypje për Bioderma – Photoderm Aquafluide (SPF 50+)
 • Artila H.

  ?

 • . (blerës i verifikuar)

  Review for Bioderma – Photoderm Max Aquafluide SPF 50+
  ★ ★ ★ ★ ★

 • Debora H. (blerës i verifikuar)

  Qendron shume mire ne fytyre, nuk le ndjesi te yndyrshme. Perfekt per lekure te yndyrshme!

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART