- 35%

Bioderma – Nodé DS+ Anti-Dandruff Intense Shampoo

Original price was: 4,250 Lekë.Current price is: 2,762.50 Lekë.

Kategoritë: ,

Përshkrimi i Produktit

Bioderma Nodé DS+ Anti-Dandruff Intense Shampoo

Shampo intensive kundër zbokthit Bioderma Nodé DS është një shampo që ofron një efikasitet të përforcuar kundër problemeve të vazhdueshme të zbokthit falë 3 veprimeve plotësuese:

 • Një veprim në origjinën e gjendjeve skuamoze falë patentës DSactiv.
 • Kufizon përhapjen e majave Malassezia përgjegjëse për zbokthin dhe shmang recidivizmin duke reduktuar sekretimin e sebumit.
 • Veprim keratoreduktiv falë acidit salicilik dhe acidit citrik për të zhbllokuar dhe eliminuar luspat dhe zbokthin e vazhdueshëm.
 • Veprim qetësues falë Palmitamide MEA redukton menjëherë dhe në mënyrë të qëndrueshme ndjesinë e kruajtjes dhe skuqjes së kokës së flokëve.

Baza e saj e butë pastruese respekton ekuilibrin biologjik të flokëve dhe skalpit për tolerancë optimale, i jep flokëve shkëlqim, elasticitet dhe volum. Që në përdorimin e parë eliminon zbokthin e vazhdueshëm dhe kufizohet rishfaqja e tij. Ndjesitë e kruajtjes qetësohen dhe skuqja zvogëlohet.

 • Tolerancë shumë e mirë ndaj lëkurës dhe syrit.
 • Testuar nën kontroll dermatologjik dhe oftalmologjik.
 • Indikacionet: zbokth, kruajtje të skalpit.
 • Prodhuar në Francë.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Faza e sulmit (3 javë): 3 larje në javë.
 • Faza e mirëmbajtjes: 1 deri në 2 larje në javë.

Shkumoni duke masazhuar butësisht lëkurën e kokës. Shpëlajeni dhe përsërisni aplikimi. Lëreni për 5 minuta, më pas shpëlajeni mirë. Shmangni kontaktin me sytë.

Firma

Bioderma

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

125ml

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, PEG-60 Almond Glycerides, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Citric Acid, Coco-Betaine, Sodium Citrate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Piroctone Olamine, PEG-90 Glyceryl Isostearate, Polyquaternium-10, Pyridoxine HCL, Salicylic Acid, Undecyl Alcohol, Zinc Gluconate, Palmitamide Mea, Sodium Hydroxide, Mannitol, Xylitol, Laureth-2, Rhamnose, Fructo-Oligosaccharides, Caprylic/Capric Triglyceride, Laminaria Ochroleuca Extract, Parfum (Fragrance).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bioderma – Nodé DS+ Anti-Dandruff Intense Shampoo”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART