- 30%

Bioderma – Hydrabio Gel-Cream, për lëkurë të ndjeshme normale në të kombinuar

2,905 Lekë

Përkujdesje e butë për lëkurën që jep hidratim dhe shkëlqim të menjëhershëm.

I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme normale në të kombinuar.

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Përkujdesje e butë për lëkurën që jep hidratim dhe shkëlqim të menjëhershëm.

Hidraton

Kompleksi biologjik i patentuar  Aquagenium™ jep hidratim intensiv, të menjehërshëm dhe që zgjat:

 • Vitamina PP forcon rezistencën e lëkurës dhe padepërtueshmerinë e saj.
 • Ekstrakti i farave të mollës stilumon aktivitetin e Aquasporinave, të cilat janë kanale natyrale duke lejuar lëvizjen e ujit në lëkurë.

Falë emulsionit të frymëzuar nga struktura e epidermës, përbërësi aktiv patentë Aquagénium™ depërton në thellësi. Lëkura rifiton kapacitetin natyral të hidratimit.

Zbut teksturën e lëkurës

Duke eliminuar qelizat e vdekura, acidi salicilik balancon dhe zbut lëkurën, duke dhënë shkëlqim që zgjat.

Parandalon plakjen e parakohshme

Vitamina E ndihmon në mbrojtjen e lëkurës kundër stresit oksidativ dhe lufton plakjen e parakohshme të lëkurës.

I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme normale në të kombinuar.

 • Tolerancë shumë e mirë
 • Hipoalergjike
 • Jo komedogjenike
 • Formulë lehtësisht e parfumuar
 • Pa paraben
 • Bazë ekselente makijazhi

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes dhe/ose darkë në fytyrë dhe qafë pas pastrimit.

Firma

Bioderma

Linja

Hydrabio

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

40ml

AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, ISODODECANE, CYCLOPENTASILOXANE, DIPROPYLENE GLYCOL, NIACINAMIDE, SQUALANE, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, C14-22 ALCOHOLS, HDI/TRIMETHYLOL HEXYLLACTONE CROSSPOLYMER, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, C30-45 ALKYL CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, CARBOMER, PENTYLENE GLYCOL, TOCOPHERYL ACETATE, C12-20 ALKYL GLUCOSIDE, STEARETH-21, DISODIUM EDTA, SALICYLIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, MANNITOL, XYLITOL, HEXYLDECANOL, PEG/PPG-18/18 DIMETHICONE, RHAMNOSE, MALACHITE EXTRACT, PYRUS MALUS (APPLE) SEED EXTRACT, BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) STEROLS, TOCOPHEROL, FRAGRANCE (PARFUM). [BI 714]

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bioderma – Hydrabio Gel-Cream, për lëkurë të ndjeshme normale në të kombinuar”

LART