- 30%

Bioderma – Hydrabio Cream, për lëkurë të ndjeshme të thatë dhe shumë të thatë

3,150 Lekë

Përkujdesje e butë për lëkurën që jep hidratim dhe shkëlqim të menjëhershëm.

I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme të thatë dhe shumë të thatë.

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Përkujdesje e butë për lëkurën që jep hidratim dhe shkëlqim të menjëhershëm.

Hidraton

Kompleksi biologjik i patentuar  Aquagenium™ jep hidratim intensiv, të menjehërshëm dhe që zgjat:

 • Vitamina PP forcon rezistencën e lëkurës dhe padepërtueshmerinë e saj.
 • Ekstrakti i farave të mollës stilumon aktivitetin e Aquasporinave, të cilat janë kanale natyrale duke lejuar lëvizjen e ujit në lëkurë.

Falë emulsionit të frymëzuar nga struktura e epidermës, përbërësi aktiv patentë Aquagénium™ depërton në thellësi. Lëkura rifiton kapacitetin natyral të hidratimit.

Zbut teksturën e lëkurës

Duke eliminuar qelizat e vdekura, acidi salicilik balancon dhe zbut lëkurën, duke dhënë shkëlqim që zgjat.

Parandalon plakjen e parakohshme

Vitamina E ndihmon në mbrojtjen e lëkurës kundër stresit oksidativ dhe lufton plakjen e parakohshme të lëkurës.

I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme të thatë dhe shumë të thatë.

 • Tolerancë shumë e mirë
 • Hipoalergjike
 • Jo komedogjenike
 • Formulë lehtësisht e parfumuar
 • Pa paraben
 • Bazë ekselente makijazhi

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes dhe/ose darkë në fytyrë dhe qafë pas pastrimit.

 

Firma

Bioderma

Linja

Hydrabio

Mosha

Të gjithë

Forma

Vazo

Sasia

50ml

AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, ISODODECANE, CYCLOPENTASILOXANE, PROPYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE, DIMETHICONE, PROPANEDIOL, XYLITOL, CETYL PALMITATE, HYDROGENATED POLYDECENE, NIACINAMIDE, TRIDECYL TRIMELLITATE, ARACHIDYL ALCOHOL, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, GLYCERYL DIBEHENATE, BEHENYL ALCOHOL, HDI/TRIMETHYLOL HEXYLLACTONE CROSSPOLYMER, TRIBEHENIN, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, PENTYLENE GLYCOL, TOCOPHERYL ACETATE, ARACHIDYL GLUCOSIDE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, GLYCERYL BEHENATE, DISODIUM EDTA, SQUALANE, SALICYLIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, MANNITOL, SODIUM HYALURONATE, HEXYLDECANOL, TOCOPHEROL, POLYSORBATE 60, RHAMNOSE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, PYRUS MALUS (APPLE) SEED EXTRACT, BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) STEROLS, FRAGRANCE (PARFUM). [BI 715]

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bioderma – Hydrabio Cream, për lëkurë të ndjeshme të thatë dhe shumë të thatë”

LART