- 35%

Përshkrimi i Produktit

Bioderma Atoderm Crème

I formuluar me Skin Protect Complex™ që përmban vitaminë PP dhe një kombinim të dy sheqernave rikrijon fizikisht dhe biologjikisht një barrierë të shëndetshme të lëkurës dhe ndihmojnë në mirëmbajtjen e rezervave të ujit të lëkurës, duke i rikthyer lëkurës rehatinë.

Vitamina PP, duke stimuluar sintezën e lipideve, ndihmon në ristrukturimin e barrierës së lëkurës, përmirëson zhdërvjelltësinë e lëkurës dhe rikthen rehatinë e saj në mënyrë të qëndrueshme.

Kombinimi i sheqernave optimizon rezervat e ujit të lëkurës dhe lehtëson rrjedhën hidrike përmes shtresave të saj duke rritur sintezën e akuaporinave (kanaleve të ujit). Kjo siguron hidratim të thellë për 24 orë. Për të mbështetur këtë veprim, ky kombinim stimulon sintezën e acidit hialuronik, një molekulë shumë higroskopike (mbajtëse e ujit).

Prania e glicerinës dhe vazelinës në këtë përkujdesje ndihmon në korigjimin e mungesës së hidratimit të lëkurës, duke kapur ujë jashtë trupit.

 • Hidraton menjëherë dhe në mënyrë të qëndrueshme
 • Ofron butësi nga aplikimi i parë
 • Tolerancë shumë e mirë
 • Jo komedogjene
 • Pa aromatizues

Udhëzime mbi përdorimin

Vendosni Atoderm Crème në lëkurën tuaj pas pastrimit dhe masazhojeni butë derisa të thithet.

Firma

Bioderma

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Atopike, Sensitive, E thatë

Forma

Tubet

Sasia

200ml

Aqua/Water/Eau,Paraffinum Liquidum / Mineral Oil / Huile Minerale,Glycerin,Cetearyl Isononanoate,Glyceryl Stearate,Peg-100 Stearate,Myreth-3 Myristate,Steareth-21,Cyclopentasiloxane,Pentylene Glycol,Cyclohexasiloxane,Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate,Crosspolymer,Caprylyl Glycol,Cetyl Alcohol,Disodium Edta,Palmitic Acid,Stearic Acid,Xylitol,Mannitol,Rhamnose,Sodium Hydroxide,Sodium Dehydroacetate,Xylitylglucoside,Anhydroxylitol,Niacinamide,Glucose,Fructooligosaccharides,Caprylic/Capric Triglyceride
Laminaria Ochroleuca Extract. [Bi 475]

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bioderma – Atoderm Ultra Nourishing Cream”

LART