- 30%

Bioderma – Atoderm SOS Spray, qetësues i menjehërshëm i kruarjeve

3,080 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Qetësues i menjehërshëm i kruarjeve

Nuk ka rëndesi shkaku i kruarjes, ajo mund të ndodhe në çdo kohë. Atoderm SOS spray qetëson kruarjen në 60 sekonda me një efikasitet prej 6 orësh.
Redukton kruarjen dhe jep komfort të menjëhershëm.
Tekstura shumë e lehtë (emulsion vaj në ujë) ofron një ndjesi të menjëhershme freskie.
Formula shpërndahet në formën e mikro pikava për një shpërndarje të mirë. Respekton pH fiziologjik të lëkurës. E testuar dermatologjikisht dhe klinikisht.

Indikacionet:

 • Kruarje të shpeshta ose të përkohshme
 • Lëkurë e thatë, shumë e thatë, me tendencë atopike
 • E përshtatshme për të gjithë familjen (beb-fëmijë-të rritur). Mund të përdoret tek të porsalindurit por jo tek bebet premature.

Udhëzime mbi përdorimin

Sprucojeni në lëkurë të pastër në një largësi prej 20cm. Përhapeni nëse është e nevojshme. Lëreni të thahet. Aplikojeni sa herë ta keni të nevojshme.

Firma

Bioderma

Linja

Atoderm

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me spray

Sasia

200ml

AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, DIPROPYLENE GLYCOL, ISOSTEARYL ISOSTEARATE, SUCROSE STEARATE, SQUALANE, MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, PENTYLENE GLYCOL, GLYCYRRHETINIC ACID, DISODIUM EDTA, CELLULOSE GUM, D.A.F. (DERMATOLOGICAL ADVANCED FORMULATION), POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, TAMBOURISSA TRICHOPHYLLA LEAF EXTRACT, TOCOPHEROL, LECITHIN, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, NIACINAMIDE, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT. [BI 732]

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bioderma – Atoderm SOS Spray, qetësues i menjehërshëm i kruarjeve”

LART