- 30%

Bioderma – Atoderm PP Baume

1,939 Lekë 2,770 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Bioderma – Atoderm PP Baume

Bioderma Atoderm PP Baume është i përshtatshëm për t’u aplikuar në lëkurë jashtëzakonisht të thatë, atopike dhe të prirur për acarim.

Riparues që lejojnë që lëkura të shërohet dhe të ndihet rehat. Kjo formulë jashtëzakonisht ushqyese mund të përdoret nga njerëzit që vuajnë nga xeroza intensive, duke përfshirë xerozën senile. Përveç karakteristikave ushqyese dhe riparuese, kjo formulë gjithashtu përmban zantalen në mënyrë që të ndihmojë në zvogëlimin e kruajtjes që zakonisht vjen me xerozën.

 • Balsam ushqyes me cilësi jo të yndyrshme që absorbohet shpejt
 • Vitamina PP stimulon prodhimin natyror të lipideve dhe rregullon barrierën e lëkurës
 • Kombinimi i glicerinës dhe vazelinës jep rehati dhe ushqim të menjëhershëm
 • Zantalen ndihmon në kruajtjen që zakonisht vjen nga lëkura jashtëzakonisht e thatë
 • Rrit prodhimin e beta-defensinës në mënyrë që të riekuilibrojë florën kutane
 • Lëkura është e hidratuar, komode dhe e mbrojtur
 • Hipoalergjik
 • I përshtatshëm për fëmijë 3 vjec+
 • Pa parfum

Udhëzime mbi përdorimin

Vendosni Bioderma Atoderm PP Baume një ose dy herë në ditë, në lëkurë të pastër dhe masazhoni deri sa të absorohet.

Firma

Bioderma

Mosha

3+

Forma

Tubet

Sasia

200ml

AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, PARAFFINUM LIQUIDUM/MINERAL OIL/HUILE MINERALE, ETHYLHEXYL STEARATE, DIMETHICONE, NIACINAMIDE, SUCROSE STEARATE, GLYCERYL DIBEHENATE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, PEUMUS BOLDUS LEAF EXTRACT, ZANTHOXYLUM BUNGEANUM FRUIT EXTRACT, TRIBEHENIN, PENTYLENE GLYCOL, GLYCERYL BEHENATE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, OLEYL ALCOHOL, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bioderma – Atoderm PP Baume”

LART

×