Kryefaqja » Produktet » Nëna dhe fëmija » Kujdesi ndaj bebes dhe Fëmijës » Lëkura atopike » Bioderma – Atoderm Balsam Intensiv zbutës dhe forcues i lëkurës

Bioderma – Atoderm Balsam Intensiv zbutës dhe forcues i lëkurës

2,200 Lekë 1,870 Lekë

(Atoderm Intensive Balm)

Firma:

Përshkrimi i Produktit

Trajtim 2 në 1 zbutës dhe forcues i lëkurës, rivendos komfortin dhe shëndetin e lëkurës.

Atoderm Balsam intensiv ndalon menjëherë të kruarën falë përbërësit aktiv PEA. I pasur me agjentë zbutës dhe pastrues, zbut irritimin dhe rivendos barrierën e lëkurës për një efekt që zgjat falë kompleksit ekskluziv Lipigenium™ i përbërë nga biolipide që gjenden në mënyrë natyrale në epidermë. Patenta Skin Barrier Therapy limiton zhvillimin e staphylococcus aureus nga njëra anë dhe penetrimin e alergenëve nga ana tjetër, të dy shkaktarë të tharjes së lëkurës.

  • Formule pa parfum
  • Pa paraben
  • Hipoalergjik
  • Jo komedogjenik
  • I përshtatshëm për të gjithë familjen

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni Atoderm Intensive Baume në lëkurë të pastruar. Mund të përdoret  së bashku me kortikosteroide.

Info. Shtesë

Firma

Bioderma

Linja

Atoderm

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

75ml

AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, PARAFFINUM LIQUIDUM / MINERAL OIL / HUILE MINERALE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, BEHENYL ALCOHOL, SUCROSE STEARATE, CANOLA / CANOLA OIL / HUILE DE COLZA, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, PENTYLENE GLYCOL, BETASITOSTEROL, XYLITOL, ZINC GLUCONATE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, PALMITAMIDE MEA, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, RHAMNOSE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, POLYSORBATE 60, SORBITAN ISOSTEARATE,TOCOPHEROL, PHYTOSPHINGOSINE, CERAMIDE NP, MANNITOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, CERAMIDE AP, CHOLESTEROL, CARBOMER, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, CERAMIDE EOP. [BI 669]

Reviews

Nuk ka akoma përshtypje për këtë produkt.

Bëhu i pari që jep një përshtypje për “Bioderma – Atoderm Balsam Intensiv zbutës dhe forcues i lëkurës”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Komento nëpërmjet llogarisë në rrjete sociale
Login with InstagramLogin with Google