Biobalance – AHA-Peeling Super Serum

2,080 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Biobalance – AHA-Peeling Super Serum

Serumi Biobalance AHA-Peeling ofron eksfolim kimik për lëkurë të pastër dhe rrezatuese.

Produkt natyral. Pa konservues dhe pa parfum, i testuar dermatologjikisht.

Acidi glikolik është një acid alfa hidroksi (AHA) që rrit shkëlqimin e lëkurës pasi eksfolion shtresën më të jashtme të vdekur të lëkurës. Acidi glikolik 8% ofron eksfolim të butë për një lëkurë më të shndritshme, më të njëtrajtshme dhe më të qartë.

Përfitimet

 • Promovon ciklin e qarkullimit të qelizave dhe të ri-rritjes
 • Minimizon grumbullimin e qelizave të vdekura të lëkurës
 • Barazon tonin e lëkurës
 • Zvogëlon pamjen e poreve
 • Minimizon linjat e holla dhe rrudhat

Eksfolimi i lëkurës me Acid Glikolik 8% Bio Balance zbulon lëkurën më të re, e cila bëhet më e njëtrajtshme dhe rrezatuese.

I përshtatshëm për lëkurë të yndyrshme, të thatë, normale dhe mikse.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Përdoreni vetëm në mbrëmje, në lëkurë të pastër para se të flini.
 • Përdoreni 2-3 herë në javë nëse keni lëkurë të ndjeshme. Masazhoni dy deri në tre pika në fytyrë dhe qafë pas pastrimit dhe para hidratuesit.
 • Mos e shpëlani. Lëreni serumin të përthithet përpara se të aplikoni krem ​​hidratues.
 • Përdoreni vetëm sipas udhëzimeve në lëkurë jo të acarruar. Mos e kombinoni me acide të tjera dhe Retinol.

Ky produkt përmban një acid alfa hidroksi (AHA) që mund të rrisë ndjeshmërinë e lëkurës tuaj ndaj diellit. Gjatë ditës, aplikoni gjithmonë një krem ​​kundër diellit gjatë përdorimit të këtij produkti edhe për një javë më pas.

Firma

Biobalance

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

30ml

Përbërsi aktiv: 8% Acidd Glikolik

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Biobalance – AHA-Peeling Super Serum”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART