Bio Planete – Vaj Susami

770 Lekë

Nga farat e pjekura të susamit

(Toasted Sesame Oil)

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Kategoria: Firma:

Përshkrimi i Produktit

Farat e përdorura për prodhimin e vajit të liçensuar dhe të standartizuar të Susamit vijnë nga një nga vëndet me traditën më të vjetër për prodhimin e tij, Burkina Faso që gjendet në Afrikë. Bashkëpunimi me fshatrat e këtij vendi ka ndihmuar në zhvillimin e fermerëve lokalë dhe komuniteteve rurale.

Farat e susamit piqen ngadalë përpara se të bëhet presimi në të ftohtë. Ky hap në përpunimin e farave intensifikon aromën e këtij vaji krahasuar me vajin e susamit të virgjër.

Ky vaj i jep një shije aziatike ushqimeve sidomos kur përdoret në sallata, oriz apo në pasta të ndryshme.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Bio Planete

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

100ml

Energji  3441 kJ (837kcal)
Yndyrna 93g
– të ngopura 16g
– të pangopura 77g
Karbohidrate 0g
– sheqer 0g
Proteina 0
Kripëra 0
Vitaminë E 11 mg (92%*)

Vlerat mesatare për 100ml
* vlera referencë e marrjes ditore për një të rritur (për një dietë ~ 8400 kj / 2000 kCal)

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bio Planete – Vaj Susami”

LART