Bio Planete – Vaji i farave të Kungullit

1,290 Lekë

(Pumpkinseed Oil)

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Kategoria: Firma:

Përshkrimi i Produktit

Vaji i farave të kungullit përgatitet në një mënyrë mjaft tradicionale. Farat veçohen me dorë nga kungulli – sipas traditës Austriake – dhe pastrohen me ujë të freskët. Më pas piqen ngadalë në 70°C. Duhen farat e rreth 30-50 kungujve për të përftuar 1 litër vaj. Vaji është me ngjyrë të errët që vjen nga sasia e lartë e klorofilit dhe karrotenit që gjendet në fara.

Vaji i farave të kungullit ka një shije mjaft uninke e cila e bën këtë vaj të aplikueshëm në shumë produkte: sallatë, perime të freskëta apo të skuqura madje dhe në akullure me vanilje e cila merr një shije të lehtë pikante, Pak pika në patate apo në djathin e dhisë japin një eksperiencë mjaft të veçantë kulinare.

Firma

Bio Planete

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

100ml

Energji  3367 kJ (819 kcal)
Yndyrna 91g
– të ngopura 17g
– të pangopura 74g
Karbohidrate 0g
– sheqer 0g
Proteina 0
Kripëra 0
Vitaminë E 9 mg (75%*)

Vlerat mesatare për 100ml
* vlera referencë e marrjes ditore për një të rritur (për një dietë ~ 8400 kj / 2000 kCal)

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bio Planete – Vaji i farave të Kungullit”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART