Bio Planete – Vaj Lini

(Flaxseed Oil)

This product is currently out of stock and unavailable.

Kategoritë: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Bio Planete – Vaj Lini

Me 47 g për 100 ml, vaji i linit i Bio Planete ka një përmbajtje veçanërisht të lartë të acidit alfa-Linolenik, një acid yndyror omega 3 të pangopur. Ky acid yndyror thelbësor është provuar se kontribuon në një nivel normal të kolesterolit në gjak. Për më tepër, ajo mund të minimizojë rrezikun e kushteve kardiovaskulare dhe të ketë efekte pozitive në sëmundjet kronike inflamatore.

 • Ndihmon në trajtimin e sklerozës së shumëfishtë
 • Përmirëson funksionin mendor te të moshuarit
 • Lehtëson dhimbjet e menstruacioneve te femrat
 • Kundër arterieve dhe sëmundjeve të tjera të reumatizmës
 • I pasur me Omega 3
 •  Përgjegjës për butësinë dhe rininë e lëkurës

Udhëzime mbi përdorimin

Vaji i linit rekomandohet të përdoret vetëm në të ftohtë (dhe jo gatim në të nxehtë). Mund të merret i shoqëruar nëpër sallatra, përzihet me salcë kosi, djath, salca të ndryshme, apo gjellë. Nëse e merrni të pashoqëruar me ushqim, dozimi ditor është 2 x 3 lugë çaji 30 minuta para buke. Rekomandohet kohëzgjatja e përdorimit jo më pak se 3 muaj.

Kundër artriteve dhe sëmundjeve të tjera reumatizale
Masazhoni kyçet dhe pjesët e tjera të trupit që ju dhembin nga reumatizma. Këtë trajtim aplikojeni çdo ditë për 30 ditë rresht.

Për dhimbjen e shpinës dhe të muskujve
Masazhoni shpinën dhe muskujt që ju dhembin për rreth 10 minuta me vajin e linit. Pas masazhit, lëreni rreth 30 minuta deri sa lëkura ta thithë vajin krejtësisht. Pas disa masazheve, dhimbja do të largohet.

Info. Shtesë

Firma

Bio Planete

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

100ml, 250ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bio Planete – Vaj Lini”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART