Bio Planete – Vaj Kokosi

(2 përshtypje mbi produktin)

(Coconut Virgin Oil)

This product is currently out of stock and unavailable.

Kategoritë: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Vaji i virgjër i koskosit përmban pjesën më të madhe të acideve yndyrore me varg të mesëm (të njohur si MCT). Këto acide yndyrore treten më me lehtësi nga organizmi në krahasim me acidet e tjerë yndyrorë dhe në këtë mënyrë furnizojnë trupin më shpejt me energji. Së fundmi vaji i kokosit po studiohet për efektin potencial në trajtimin e sëmundjeve si Alzaimer apo Dementia. Për më tepër ky vaj ka veti antibakteriale dhe antivirale pra është efektiv kundër baktereve dhe viruseve.

Falë aromës fantastike të frutit të kokosit, ky vaj shton një prekje ekzotike në pjatat tuaja. Mund të nxehet në temperatura të larta duke e bërë në këtë mënyrë ideal për gatim (për skuqje, apo pjekje). Mjaft i rëndësishëm ështe dhe aplikimii këtij vaji natyror në formë kremoze në lëkurë, flokë apo dhe dhëmbë.

Vaji i kokosit i Bio Planete është ekstraktuar nga tuli i frutave të pjekur plotësisht të kokosit menjëherë pas mbledhjes. Ky vaj nuk ka kaluar asnjë proçes përpunimi si ç’aromatizim, hidrogjenim apo ngjyrosje prandaj është dhe vaj i virgjër. Falë një dhome speciale që bën presim në të ftohtë në vakum të vajit freskia dhe vlerat ushqyese të produktit përfundimtar janë maksimale.

LEXO MË SHUMË MBI EFEKTET E VAJIT TË KOKOSIT

Info. Shtesë

Firma

Bio Planete

Mosha

Të gjithë

Forma

Vazo

Sasia

200ml, 400ml

Energji  3367 kJ (819 kcal)
Yndyrna 91g
– të ngopura 86
– të pangopura 5g
Karbohidrate 0g
– sheqer 0g
Proteina 0
Kripëra 0

Vlerat mesatare për 100ml

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  50%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për Bio Planete – Vaj Kokosi
 • besi s. (blerës i verifikuar)

  Super

 • Jona H. (blerës i verifikuar)

  Super

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART