Bio Planete – Vaj i farave të zeza

1,500 Lekë

(Black Cumin Oil)

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Kategoria: Firma:

Përshkrimi i Produktit

Për më shumë se 2,000 vjet, farat e zeza janë përdorur në lindjen e mesme si erzë por dhe në mjekësinë popullore.

Vaji i farave të zeza i Bio Planete prodhohet me presim të lehtë nga farat me cilësi të lartë me origjinë nga Egjipti. Këto fara përmbajnë sasi të mëdha acidesh yndyrore të pangopura dhe përmbajnë substancën aktive të thymoquinone. Në aroma terapi vlerësohet shumë për trajtimin e alergjive. Falë maturimit të lartë të farave ky vaj është mjaft i lehtë të tretet nga trupi.

Mund të përdoret dhe në gatim ku shija pikante e bën mjaft të këndshme sidomos me gatimet orientale.

Periudha e trajtimit me këtë vaj nuk duhet të kalojë 12-16 javë. Konsumi i vajit të farave të zeza duhet të shmanget tek gratë shtatzana.

Firma

Bio Planete

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

100ml

Energji  3404 kJ (828kcal)
Yndyrna 92g
– të ngopura 14g
– të pangopura 78g
Karbohidrate 0g
– sheqer 0g
Proteina 0
Kripëra 0
Vitaminë E 3 mg (25%*)

Vlerat mesatare për 100ml
* vlera referencë e marrjes ditore për një të rritur (për një dietë ~ 8400 kj / 2000 kCal)

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bio Planete – Vaj i farave të zeza”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART