Bio Planete – Vaj i bërthamave të Kajsisë

2,100 Lekë

(Apricot Kernel Oil Virgin)

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Kategoria: Firma:

Përshkrimi i Produktit

BIO PLANÈTE është i vetmi prodhues që ofron vaj të liçensuar të bërthamave të kajsisë.  Kajsitë e përdorura për të prodhuar këtë vaj vijnë nga Malatya një provincë në jug të Turqisë.

Kajsitë shumë aromatike dhe të ëmbla të llojeve: Hacihaliloglu, Tokali, Hasanbey, and Sekerpare mblidhen nga muaji i qershorit dhe në vazhdim. Për disa ditë lihen të thahen dhe më pas bërthamat ndahen nga fruti dhe thyehn. Farat e ëmbla të ekstraktuara me kujdes presohen në të ftohtë në fabrikën e Bio Planete në jug të Francës. Në këtë mënyrë aroma e veçantë e këtij vaji ruhet në mënyrë ideale.

Me shije dhe aromë të ëmbël (të ngjashme me bajamen) dhe me pak marzipan, ky vaj përmirëson shijet e pjatave ekzotike, kombinimeve pikante – të embla por dhe të recetave të peshkut apo të mishit. Jepini një aromë unike embëlsirave si krepat, sallatat e frutave apo kremit karamel.

Firma

Bio Planete

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

100ml

Energji  3404 kJ (828 kcal)
Yndyrna 92g
– të ngopura 6g
– të pangopura 86g
Karbohidrate 0g
– sheqer 0g
Proteina 0
Kripëra 0
Vitaminë E 6 mg (50%*)

Vlerat mesatare për 100ml
* vlera referencë e marrjes ditore për një të rritur (për një dietë ~ 8400 kj / 2000 kCal)

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bio Planete – Vaj i bërthamave të Kajsisë”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART