Bio Planete – Vaj Avokadoje

1,600 Lekë

(Avocado Oil Virgin)

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Kategoria: Firma:

Përshkrimi i Produktit

Që në antikitet ky frut në formë dardhe njihej nga Aztekët dhe Mayat si “gjalpi i pyllit” duke iu referuar shijes vajore të ngjashme me gjalpin.

Vaji i Avokados i Bio Planete është një vaj i çertifikuar. Frutat janë të kultivuar nga fermerë në Kenia. Menjëherë pas korrjes tuli i frutit të avokados presohet në të ftohtë, duke ruajtur në këtë mënyrë të gjithë vlerat e çmuara ushqyese të tij – për shëmbull e gjithë sasia e lartë e vitaminës E që përmban ruhet deri në produktin përfundimtar.

Për shkak të temperaturës relativisht të lartë të vlimit 250 °C/ 482 °F, vaji i avokados është ideal për gatim. Me shijen e lehtë të Avokados së freskët i jep ushqimeve një shije unike (mund të përdoret mjaft mirë në sallata dhe salca).

Të apasionuarit mbas kozmetikës natyrale (bio) e vlerësojnë maksimalisht këtë vaj natyror për trajtimin e flokëve të thatë dhe të dëmtuar.

Firma

Bio Planete

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

250ml

Energji  3367 kJ (819 kcal)
Yndyrna 91g
– të ngopura 18g
– të pangopura 73g
Karbohidrate 0g
– sheqer 0g
Proteina 0
Kripëra 0
Vitaminë E 13 mg (108%*)

Vlerat mesatare për 100ml
* vlera referencë e marrjes ditore për një të rritur (për një dietë ~ 8400 kj / 2000 kCal)

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bio Planete – Vaj Avokadoje”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART