- 50%

BetterYou – DLux Infant Vitamin D Oral Spray

440 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

BetterYou DLux Infant Vitamin D spraj oral është një formulim i butë i vajit të kokosit dhe vitaminës D, i formuluar specifikisht për fëmijët nga lindja deri në 3 vjeç.

Ajo ofron dozën e rekomanduar të vitaminës D (400IU) në një formulim të pastër dhe të butë – pa sheqer të panevojshëm ose ngjyrues artificialë.

E formuluar për të dhënë një shpërndarje optimale, çdo spraj ofron vitaminën D në pikëza të vogla duke bërë që të transportohet direkt në sistemin e qarkullimit të gjakut, duke shmangur kalimin në organet e aparatit tretës.

Një shije shumë e mirë dhe metodë e përshtatshme për marrjen e shtesave ushqimore tek foshnjat dhe fëmijët – Pa ujë, pa tableta.

 • Cdo spraj shpërndan 400IU (10μg) të vitaminës D3 për të mbështetur zhvillimin e bebes suaj
 • Formulim i thjeshtë dhe i pastër
 • Kontribuon në kocka të shëndetshme dhe në zhvillimin e dhëmbëve
 • Mbështet një sistem të shëndetshëm imunitar
 • Pa ngjyrues apo aroma artificiale
 • 100 doza të përditshme

I përshtatshëm për përdorim dhe gjatë shtatzanisë. Nuk përmban gluten, OMGJ, alkool, sheqer. I përshtatshem për vegjetarianë.

Pa efekte anësore ose reaksion me medikamentet e tjera.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni 1 sprucim në ditë ose dozën e rekomanduar nga mjeku.

Të tundet mirë para përdorimit. Si fillim shtypeni 3 herë pompën, më pas aplikojeni me kujdes në brendësi të faqes. Të përdoret 6 muaj pas hapjes. Mund të merret në çdo moment të ditës edhe pa ushqim, duke e përshtatur me rutinën tuaj.

Kujdes:

 • Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore – konsumimi i tepërt mund të ketë efekte laksative.
 • Suplementet nuk duhet të konsiderohen si një zëvendësim i një diete të balancuar dhe një jetese të shëndetshme
Firma

BetterYou

Mosha

Fëmijë

Forma

Flakon me pompë

Sasia

15ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “BetterYou – DLux Infant Vitamin D Oral Spray”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART