Béres Plus Drops

533 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Béres Plus Drops

Béres Plus Drops është një suplement dietik me pika që përmban minerale dhe  gjurmë elementësh për një sistem imunitar të shëndetshëm.

Përmban gjurmë elementësh, minerale dhe elementë të tjerë organikë që përthithen me shpejtësi në trup. Duke vepruar në nivel qelizor forcon sistemin imunitar, ul kolesterolin, ul nivelet e stresit dhe ka shumë efekte të tjera të dobishme. Mbështet funksionimin e sistemit imunitar dhe rezistencën e organizmit. Mbështet rikuperimin (rikuperimin e shëndetit dhe forcës) pas sëmundjeve dhe operacioneve.

Ndihmon në rikthimin e mirëqenies në rastet e lodhjes, dobësisë, letargjisë, pagjumësisë apo shëndetit të dobët. Furnizon elementët gjurmë të nevojshëm për organizmin tonë. Ndihmon në trajtimin e rasteve të dietave të varfëra dhe humbjes së oreksit. Mund të përdoret si terapi suplementare për përmirësimin e gjendjes së përgjithshme dhe mirëqenies së pacientëve me kancer dhe për të reduktuar ndjeshëm efektet anësore të rrezatimit dhe kimioterapisë. Ndihmon në problematika të tjera si astma, skleroza e shumëfishtë dhe artriti.

 • Hekuri kontribuon në prodhimin normal të rruazave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës.
 • Zinku kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar.
 • Mangani kontribuon në metabolizmin normal të energjisë.
 • Bakri kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar.
 • Molibdeni kontribuon në metabolizmin normal të aminoacideve të squfurit.
 • Seleni ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.
 • Kromi kontribuon në metabolizmin normal të makronutrientëve.

Udhëzime mbi përdorimin

Doza e rekomanduar:

 • Fëmijët nga 4 deri në 10 vjeç të marrin 9 pika, dy herë në ditë.
 • Fëmijët nga 11 deri në 14 vjeç të marrin 18 pika dy herë në ditë.
 • Adoleshentët nga 15 deri në 17 vjeç të marrin 23 pika dy herë në ditë.
 • Të rriturit të marrin 27 pika dy herë në ditë.

1 ml tretësirë ​​është rreth 18 pika.

Këshillohet që produkti të merret gjatë një vakti me të paktën 50 ml lëng (p.sh. ujë, lëng, shurup, çaj) dhe 50-100 mg vitaminë C.

Të mbahet larg fëmijëve. Mos e përdorni në rast alergjie ndaj metaleve.

Firma

Béres

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

30ml

Purified water, ferrous sulphate heptahydrate, zinc sulphate heptahydrate, humectant glycerol 85%, acidity regulator sulfuric acid 96%, tartaric acid, flavor enhancer glycine, sodium potassium tartrate stabilizer, copper sulphate pentahydrate, manganese sulphate monohydrate, amberbanthate , sodium fluoride, chromium chloride hexahydrate, sodium selenite.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Béres Plus Drops”

LART