Benzolait – AZ 5 Body Lotion

(1 përshtypje mbi produktin)

4,000 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Emulgel me 5% benzoilperoksid dhe 30% azeoglicina për lëkurat e yndyrshme me tendencë akneike.

Fluid trupi, me teksturën e veçantë në trajtë xheli dhe falë pranisë së benzoilperoksidit 5%, që favorizon formimin e një filmi mbrojtës për lëkurat e yndyrshme me tendencë akneike, duke parandaluar shtimin e agjentëve patogjenë. Prezenca e Acidit Azelaik i jep produktit një veprim normalizues të yndyrës.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një sasi të vogël të produktit tek aknet dhe pikat e zeza, një herë në ditë, e preferueshme në darkë, pasi të keni larë zonën e interesuar. Favorizoni përthithjen duke e masazhuar lehtësisht.

Kujdes

Përdorim i jashtëm. Benzolait zakonisht tolerohet mirë. Eshtë e mundur që pas aplikimit të produktit të keni një djegie të lehtë ose skuqje. Mos e aplikoni në lëkurë të irrituar ose të dëmtuar. Evitoni kontaktin me sytë ose mukozën. Në rast se produkti  vjen në kontakt me syte shplajini menjëherë me ujë të ftohtë. Mbajeni larg fëmijëve. Pas përdorimit mbylleni mire tapën. Ruajeni në një vend të thatë, larg dritës, në temperaturë 5°C – 30°C.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Roydermal

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

E yndyrshme

Forma

Tubet

Sasia

125ml

Aqua (water); potassium azelaoyl diglycinate; benzoylperoxyde; Ethoxydiglycol; propyleneglycol; aloe barbadensis (aloe vera) gel; polyacrylamide / C13-14 isoparaffin / laureth 7; simmondsia chinensis (jojoba) oil; helianthus annuus (sunflower) seed oil; glycerin; sulfur; panthenol; laminaria okroleuca (kelp) extract; allantoin; carboxymethyl chitosan; ichthammol; citrus medica limonum (lemon) oil; citrus grandis (grapefruit) oil; chamomilla recutita (chamomile) extract; arctium lappa (great burdock) extract; melaleucaalternifolia (tea tree) oil; undecylenic acid; polyaminopropyl biguanide; Bha / Bht; imidazolidinyl urea; dmdm hydantoin.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  200%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Benzolait – AZ 5 Body Lotion
 • Debora H. (blerës i verifikuar)

  Perthan backacne sh mire

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART