Zbritje

BB Ecologic – Pelena ekologjike

1,080 Lekë1,440 Lekë

 • New Born (1)  e përshtatshme për  2-5 kg – 27 cope
 • Mini (2) e përshtatshme për  3-6 kg – 32 cope
 •  Midi (3) e përshtatshme për  4-9 kg – 30 cope
 • Maxi (4) e përshtatshme për 7-18 kg – 28 cope
 • Junior (5) e përshtatshme për 12-25 kg) – 24 cope
 • XL (6) e përshtatshme për 16 kg+ – 22 cope

Përshkrimi i Produktit

Pelenat BB Ecologic përbëhen nga gati 50% materiale natyrale dhe te biodegradueshme. Celuloza natyrale e marrë gjithomnë nga pyjet të cilat janë menaxhuar me përgjegjësi të plotë ekologjike dhe të certifikuar nga FSC dhe TFC (jo e zbardhur me klor).  Përmban një shtresë të hollë ultra absorbuese e cila përthith shpejt dhe ruan lagështinë për të siguruar shtresën më të thatë të mundshme deri në 12 orë.

 • Pelenat BB Ecologic janë ultra të holla dhe shumë absorbuese me një shtresë të sipërme që tëheq lagështinë dhe lë lëkurën delikate të bebes të thatë.
 • Ecolabel, FSC, dhe të  certifikuar nga Oeko-Tex.
 • Prodhuar në Francë.
0/5 (0 Reviews)

Info. Shtesë

Firma

BB Ecologic

Madhësia

New Born (2-5 kg), Mini (3-6 kg), Midi (4-9 kg), Maxi (7-18 kg), Junior (12-25 kg), XL (16 kg+)

Forma

Pelena

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “BB Ecologic – Pelena ekologjike”

Absorbent body 100% FSC® and TCF certified cellulose (completely bleached without chlorine), Superabsorbent: Polyacrylate; Inner veil: non-woven Polypropylene; Leakage barriers: non-woven Hydrophobic polypropylene; Elastics: Protective gathers at the crotch: Elastane; Outer veil: Film of natural origin based on corn starch and veil in non-woven viscose of natural origin; Fastening system (comfort band, elastic ties and ears): Non-woven polypropylene fibers and polyethylene film, Velcro fastening, Elastic ear film: composed of polymers and non-woven polypropylene fibers; Glue.

Cosmetic DMD

0/5 (0 Reviews)

LART