Bayer – Elevit Pronatal

1,630 Lekë

Shtesë ushqimore gjatë shtatzanisë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Për një zhvillim të shëndetshëm të fëmijës tuaj.

Ushqimi gjatë shtatzanisë dhe periudhës së ushqyerjes me gji është shumë i rëndësishëm sepse nevojat me vitamina dhe minerale rriten me 50-100%. Rritja e konsumit të frutave dhe perimeve nuk mund ti plotësojë të gjithë nevojat ndaj ju sugjerojme ELEVIT, i cili përmban:
– më shumë acid folik (800mcg)
– hekur (60mg)
– vitamina dhe minerale të rëndesishme
Elevit ndikon në tre faza të rëndesishme:
– para shtatzanisë
– gjatë shtatzanisë
– gjatë periudhës me gji
Elevit është medikament i vërtetuar klinikisht se ndihmon në reduktimin e të vjellave, marramendjes, gjendjes së të fiktit, ul rrezikun e anemise, ul rrezikun e dëmtimit të tubit neural me 92% si dhe sëmundjeve të tjera të lindura te foshnjat.

Firma

Bayer

Forma

Tableta

Sasia

100

1 tablet. contains: Vitamin A 3600 IU vitamin D 3 500 IU vitamin E 15 mg Vitamin B1 1.55 mg Vitamin B2 1.8 mg Vitamin B6 2.6 mg vitamin B12 4 mcg Calcium pantothenate 10 mg, 19 mg nicotinamide, folic acid 0 8 mg, 0.2 mg biotin, vitamin C 100 mg, 125 mg calcium, 125 mg phosphorus, 100 mg magnesium, iron (Fe II) 60 mg, zinc 7.5 mg, manganese 1 mg, 1 mg copper.
Other ingredients : tablet core: lactose monohydrate, mannitol, macrogol 400, glycerol distearate, gelatin, microcrystalline cellulose, ethyl cellulose, carboxymethyl starch sodium, magnesium stearate, povidone (K90 and K30)
shell: hypromellose, ethyl cellulose aqueous dispersion, macrogol 6000, talc, titanium dioxide , iron oxide yellow.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bayer – Elevit Pronatal”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART