- 20%

Bambo Nature – Sunscreen (SPF 50)

2,000 Lekë

I përshtatshëm për fëmijë dhe të gjithë familjen.

In stock

Përshkrimi i Produktit

Bambo Nature Sunscreen Spf50

Formulë e lëmuar dhe jo ngjitëse  e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe ato më delikate dhe më të ndjeshme. Aplikohet lehtë dhe e lë lëkurën të mbrojtur mirë dhe të butë si të mëndafshtë, kështu që ju mund të shijoni ato momente të ngrohta dhe të veçanta në diell.

 • Mbrojtje me SPF të lartë kundër rrezeve UVA dhe UVB.
 • I përshtatshëm për lëkurën – pa parfum dhe ngjyrë.
 • Testuar dermatologjikisht në lëkurë të ndjeshme.
 • Rezistent ndaj ujit.
 • I çertifikuar nga Shoqëria Vegane dhe i certifikuar Reef-Safe.
 • I përshtashëm për të gjithë familjen.

Udhëzime mbi përdorimin

Kremi kundër diellit duhet të aplikohet përafërsisht 15-20 minuta para se të dilni në diell. Është e rëndësishme të ripërdorni kremin kundër diellit, veçanërisht pas larjes, dushit ose djersitjes. Rekomandohet të riaplikoni aplikacionin e kremit kundër diellit çdo 2 orë.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Bambo Nature

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

100ml

SPF

50+

Aqua, Dibutyl Adipate,
Aloe Barbadensis Leaf Extract*
Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Triazone, Distarch Phosphate,
Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine,
Diethylhexyl Butamido Triazone,
Glyceryl Stearate, Glycerin, Ceteareth-20, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer,
Cetyl Palmitate, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Sodium Levulinate, Saccharide Isomerate
Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum
Arginine, Coco-Glucoside, Tocopheryl Acetate,
Disodium Lauryl Sulfosuccinate,
Sodium Citrate, Citric Acid
Sodium Hydroxide, Sorbic Acid,
Phenoxyethanol, Potassium Sorbate

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Bambo Nature – Sunscreen (SPF 50)”

LART