- 20%

Avene – XeraCalm AD Soothing Concentrate

1,760 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Avene XeraCalm AD Soothing Concentrate

Koncentrati qetësues XeraCalm AD lehtëson menjëherë zonat e thata të prirura për kruajtje intensive dhe ekzemë atopike. Është trajtimi SOS për një veprim të menjëhershëm kundër kruarjes falë formulës së tij që kombinon I-modulia®, përbërësi i parë aktiv postbiotik që rrjedh nga uji termal i burimit Avène, i cili redukton kruarjen, nxit mbrojtjen e lëkurës dhe lufton kundër irritimeve.

Për më tepër, Cer-omega një vaj vegjetal ultra i koncentruar është një kompleks mbrojtës dhe riparues që ndihmon në riparimin e lëkurës. Së fundmi, Uji Termal i Burimeve Avène qetëson lëkurën. Duke pasur një tolerancë të lartë, përbërja e tij fokusohet në minimizimin e rreziqeve të reaksioneve alergjike.

Ky produkt është jokomedogjen, pa konservues dhe pa aromatizues duke ofruar një përdorim shumë të sigurtë. I përshtatshëm për fytyrën, trupin, qepallat dhe zonat e irrituara. Gjithashtu, ky koncentrat është i përshtatshëm për të gjithë familjen (foshnjat, fëmijët dhe të rriturit).

Falë Sterile Cosmetics®, një teknologji unike që lejon që produkti të mbahet steril gjatë gjithë përdorimit dhe një paketimi mbrojtës ekskluzivisht  hermetik, ky trajtim SOS garanton siguri dhe respekt optimal për lëkurën dhe mikrobiomën e lëkurës.

 • Pa konservues, pa aromë, jo komedogjen, i formuluar me përbërës minimalë dhe i zhvilluar për të minimizuar rrezikun e reaksioneve alergjike.
 • Koncentrati qetësues XeraCalm AD është ideal për lëkurën e foshnjave, fëmijëve dhe të rriturve.
 • Trajtim SOS në rast të kruajtjes intensive të lokalizuar dhe thatësisë së fortë për një efekt të menjëhershëm kundër kruarjeve.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni koncentratin në nivel lokal gjatë ditës për të ndaluar dëshirën për kruarje dhe/ose në zonat e ashpra pas aplikimit.

Aplikojeni deri në 4 herë në ditë.

Firma

Avene

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Avene – XeraCalm AD Soothing Concentrate”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART