- 20%

Avene – Xeracalm A.D Vaj larës për lëkura atopike

(1 përshtypje mbi produktin)

2,240 Lekë

Huile Lavante

Përshkrimi i Produktit

Avène XeraCalm AD Vaj pastrues për rimbushjen e lipideve i pasuruar me Ujin Termik të Pranverës pastron butësisht lëkurat shumë të thata falë bazës së tij të butë pastruese pa sapun dhe me pH neutral. Formuluar duke përdorur një minimum përbërësish, mbron nga efektet e tharjes së ujit.

Kompleksi l-modulia lejon të zvogëlojë dhe qetësojë ndjesitë e kruajtjes, zvogëlon skuqjen dhe acarimet për shkak të hiperreaktivitetit të lëkurës.

Cer-Omega lejon riparimin dhe ushqimin e lëkurës, duke forcuar filmin e saj mbrojtës. Lëkura është e butë dhe e rehatshme, më rezistente ndaj agresioneve të jashtme.

Udhëzime mbi përdorimin

Në dush, shkumojini në duart e lagura para se ta aplikoni në lëkurë.

Shpëlajeni dhe thani lëkurën me delikatesë.

Firma

Avene

Linja

Xeracalm A.D

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me pompë

Sasia

400ml

Avène Thermal Spring Water (Avene Aqua), Water (Aqua), Glycerin, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Disodium Laureth Sulfociccinate, Sodium Cocoamphoacetate, Peg-25 Hydrogenated Castor Oil, Ceteareth-60 Myristyl Glycol, Peg-200 Hydrogenated Glyceryl Palmitate, Laureth-3, Coco-Glucoside, Aquaphilus Dolomiae Extract, Arginine, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Evening Primrose Oil/Palm Oil Aminopropanediol Esters, Glycine, Oenothera Biennis (Evening Primrose Oil), Sorbic Acid, Tocopherol.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  50%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Avene – Xeracalm A.D Vaj larës për lëkura atopike
 • Sara G.

  Nje nga laresat e mi te preferuar vajor. Krijon nje shkume te holle, e le lekuren shume te bute, nuk e irriton apo ta thaje. Perfekt per lekura trupi te ashpra te thata ose delikate.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART