Zbritje

Avene – Xeracalm A.D Krem për lëkura atopike

(2 përshtypje mbi produktin)

2,560 Lekë3,200 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Avene – Xeracalm A.D Krem për lëkura atopike

Avène XeraCalm AD Krem Lipid-Replenishing Cream për fytyrë dhe trup hidraton dhe ushqen lëkurat e thata dhe lëkurat me prirje atopike të të gjithë familjes. Formuluar posaçërisht duke përdorur një minimum përbërësish, kremi për rimbushjen e lipideve XeraCalm përbëhet nga:

 • Kompleksi l-modulia që zvogëlon ndjesitë e kruajtjes për shkak të tharjes lëkurore dhe qetëson acarimet dhe skuqjen për shkak të hiperreaktivitetit të lëkurës,
 • Cer-Omega, lipide të ngjashme me ato të lëkurës, të cilat riparojnë dhe ushqejnë lëkurën
 • Uji termal i cili qetëson dhe zvogëlon ndjesitë e shqetësimit, për një lëkurë të butë dhe të rehatshme.

Filmi mbrojtës forcohet: lëkura është më rezistente ndaj agresioneve të jashtme.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni kremin 1-2 herë në ditë në zonat e thara, në trup ose/dhe në fytyrë.

Informacion Shtesë

Firma

Avene

Linja

Xeracalm A.D

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

200ml, 400ml

Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Glycerin, Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Cetearyl Alcohol, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Glucoside, Aquaphilus Dolomiae Extract, Arginine, Carbomer, Evening Primrose Oil/Palm Oil Aminopropanediol Esters, Glycine, Sodium Hydroxide, Tocopherol Water (Aqua).

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  67%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për Avene – Xeracalm A.D Krem për lëkura atopike
 • Sara G.

  Opsion shume i mire per lekura trupi shume te thata, te ndjeshme apo te irrituara. Kremi ne lekure ndihet ushqyes, hidratues dhe zbutes, Ka teksture te plote por te rehatshme.

 • .

  Opsioni me i mire per lekura te thata ose sensitive.Ka teksture te plote dhe eshte hidratues. Sasia qe ka zgjat shume. Per mua eshe nje must

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART