Zbritje

Avene – Xeracalm A.D Balsam për lëkura atopike

2,560 Lekë3,200 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Avene – Xeracalm A.D Balsam për lëkura atopike

Formulim specifik për tharjen e lëkurës së bebeve, fëmijëve dhe të rriturve, për lëkura atopike, lëkura të irrituara e të skuqura nga tharja. Ushqyes, jo i yndyrshëm që absorbohet lehtësisht nga lëkura. I formuluar me ujë termal, zbut dhe qetëson lëkurën.

Përmban Omega -6 dhe ceramide që mundësojnë hidratimin dhe rivendosjen e ekuilibrit të shtresës lipidike të lëkurës.

Pa konservues, pa parfum, pa paraben, pa gluten, pa sojë.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikohet 1-2 herë në ditë në zonat e thata të lëkurës së fytyrës dhe trupit.

 

Informacion Shtesë

Firma

Avene

Linja

Xeracalm A.D

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

200ml, 400ml

AVÈNE THERMAL SPRING WATER, MINERAL OIL, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PEG-12, OENOTHERA BIENNIS OIL. GLYCERYL STEARATE, MYERTH-3 MYRISTATE PEG-100 STEARATE, POLYACRYLATE-13, AQUAPHILUS DOLOMIAE EXTRACT, ARGININE, CITRIC ACID, EVENING PRIMROSE OIL/ PALM OIL AMINOPROPANEDIOL ESTERS, GLYCINE, POLYISOBUTENE, POLYSORBATE 20, SODIUM ACETATE, SORBITAN ISOSTEARATE, TOCOPHEROL, WATER.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Avene – Xeracalm A.D Balsam për lëkura atopike”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART