- 20%

Avène – Vitamin Activ Cg Radiance Correcting Serum

5,040 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Avène Vitamin Activ Cg Radiance Correcting Serum

Avène Vitamin Activ Cg Radiance Correcting Serum 30ml është projektuar për të zbutur rrudhat, për të rritur shkëlqimin e lëkurës dhe për të reduktuar shfaqjen e njollave të errëta. Për këtë qëllim, formula përmban një treshe përbërsish aktivë – Vitamina Cg, Bakuchiol dhe Niacinamide.

Vitamina Cg, në një përqendrim prej 1.8% (ekuivalente me 20% vitaminë C të pastër) , përveç veprimit të saj ndriçues, ofron veti kundër plakjes. Në të njëjtën kohë, niacinamidi, në një përqendrim 3%, punon për të zvogëluar dukshmërinë e njollave të errëta, ndërsa bakuchiol, përfshihet në 1.5% për të korrigjuar rrudhat.

Ky kombinim unik i përbërësve jo vetëm që ofron përmirësim të menjëhershëm të shkëlqimit të lëkurës, por gjithashtu premton lëkurë të lëmuar dhe të ngopur, me një reduktim të shfaqjes së njollave të errëta të vërejtura pas një muaji.

Kjo formulë ka 94% përbërës me origjinë natyrale dhe është produkt vegan. Tekstura prej kadifeje, me aromë delikate, jo vetëm që qetëson lëkurën, por shërben edhe si një bazë e shkëlqyer make up-i. Si përmbledhje, ky serum rrit shkëlqimin e lëkurës duke reduktuar shfaqjen e rrudhave dhe njollave të errëta.

 • Kjo formulë ka 93% përbërës me origjinë natyrale dhe është vegane.
 • Tekstura prej kadifeje, me aromë delikate, jo vetëm që rehaton lëkurën, por shërben edhe si një bazë e shkëlqyer grimi.
 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë edhe ato të ndjeshme.
 • Formuluar pa: përbërës me origjinë shtazore, parabene, alkool.

Përbërësit kryesorë:

 • 1.8% Vitaminë Cg  (ekuivalente me 20% vitaminë C të pastër) ose askorbil glukozidi, ka veti antioksiduese, duke luftuar kështu radikalet e lira për të parandaluar stresin oksidativ. Për më tepër, ajo nxit prodhimin e kolagjenit. Ndihmon gjithashtu në reduktimin e hiperpigmentimit dhe shfaqjes së njollave të errëta duke rritur shkëlqimin e lëkurës.
 • 3% Niacinamide, i njohur gjithashtu si Vitamina B3, është një multitasker i mrekullueshëm. Së pari, ai nxit prodhimin e kolagjenit dhe për këtë arsye, ndihmon në zbutjen e linjave dhe rrudhave, duke ofruar një efekt kundër plakjes. Së dyti, pengon transferimin e melaninës dhe në këtë mënyrë ndihmon në reduktimin e shfaqjes së njollave të errëta. Së fundmi, ky përbërës gjithashtu forcon barrierën e lëkurës dhe në këtë mënyrë ndihmon në ruajtjen e hidratimit të lëkurës.
 • 1.5% Bakuchiol ka përfitime antioksiduese dhe kundër plakjes. Jo vetëm që redukton shfaqjen e rrudhave, por gjithashtu përmirëson qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës, duke dhënë një lëkurë të lëmuar.

Udhëzime mbi përdorimin 

Aplikoni kremin në fytyrë, qafë dhe dekolte.

Firma

Avene

Mosha

20+

Forma

Vazo

Sasia

30ml

Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua). Glycerin. Niacinamide. Pentylene Glycol. C9-12 Alkane. Caprylic/Capric Triglyceride. Pentaerythrityl Tetracaprylate/Tetracaprate. Ascorbyl Glucoside. Bakuchiol. 1,2-Hexanediol. Acacia Senegal Gum. Butylene Glycol. Citric Acid. Coco-Caprylate/Caprate. Fragrance (Parfum). Glyceryl Behenate. Glyceryl Dibehenate. Sodium Citrate. Sodium Dilauramidoglutamide Lysine. Sodium Hyaluronate. Sodium Hydroxide. Tocopheryl Glucoside. Tribehenin. Water (Aqua). Xanthan Gum

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Avène – Vitamin Activ Cg Radiance Correcting Serum”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART