- 20%

Avene – Triacneal Emulsion për lëkura me akne

2,240 Lekë

Avène TriAcnéal Expert Care është një përkujdesje për lëkurat me puçrra, me probleme të vazhdueshme ose shenja të mbetura.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Avene – Triacneal Emulsion për lëkura me akne

Avène TriAcnéal Expert Care është një përkujdesje për lëkurat me puçrra, me probleme të vazhdueshme ose shenja të mbetura. Kjo përkujdesje specifike në një formë emulsioni është e përshtatshme për të rriturit dhe adoleshentët:

 • Diolényl ushtron një veprim të trefishtë selektiv për të kufizuar rrezikun e përhapjes bakteriale, për të zvogëluar skuqjen dhe për të eleminuar njollat.
 • X-Pressin zvogëlon pikat e zeza dhe zbut strukturën e lëkurës.
 • Rétinaldehyde zvogëlon shenjat e mbetura dhe ofron një veprim anti-plakje.
 • Uji termik Avène ka veti qetësuese dhe anti-irrituese.

Fytyra ndihet komode, e hidratuar dhe e trajtuar.

Udhëzime mbi përdorimin:

Vendoseni në mbrëmje në fytyrë të pastër (pastruar me një produkt Cleanance).

Firma

Avene

Linja

Triacneal

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Sensitive, E yndyrshme

Forma

Shishe me pompë

Sasia

30ml

Aqua Thermal Spring Thermal (Avene Aqua), Caprylic/Capric Triglyceride, Isohexadecane, Isododecyl Neopentanoate, Pentylene Glycol, Propylene Glycol, Glycerin, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Water (Aqua), Polymethyl Methacrylate, 1-2 Hexanediol, Algin, Arachidyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Behenyl Alcohol, Bht, Caprylyl Glycol, Linseeddate, Carbonmer, Disodium Edta, Fragrance (Parfum), Hydrogenated Polyisobutene, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Papain, Peg-7 Trimethylolropane, Coconut Ether, Potassium Sorbate, Red 33 (CI 17200), Retinal Sodium Hydroxide, Sorbitan Isostearate.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Avene – Triacneal Emulsion për lëkura me akne”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART