- 25%

Avene – Spray për trupin (SPF 50+)

Original price was: 3,600 Lekë.Current price is: 2,700 Lekë.

Mbrojtje nga dielli shumë e lartë për lëkurat e ndjeshme.

In stock

Kategoritë: , Firma: ,

Përshkrimi i Produktit

Avene – Spray për trupin (SPF 50+)

Avène Sun Care SPF 50+ Spray  është një kujdes i cili ofron një mbrojtje shumë të lartë falë sistemit të tij të filtruar të patentuar. Përmban vetëm 4 filtra dielli. Krijuar posaçërisht për lëkurat e ndjeshme, tepër të ndjeshme ndaj diellit ose të ekspozuara ndaj diellit intensiv. Kompleksi i tij unik antioksidant (para-tokoferil + tialdinë) ofron një mbrojtje globale të qelizave kundër stresit oksidativ. Për më tepër, Avène Thermal Water njihet për vetitë e tij qetësuese, anti-irrituese dhe zbutëse. Ofron një ndjesi të menjëhershme dhe të qëndrueshme të rehatisë, efekt kundër tharjes dhe hidratimit gjatë 6 orësh.

Ka sistem ON / OFF për më shumë lehtësi

Rekomandohet për:

 • Lëkura shumë të ndjeshme ndaj diellit
 • Lëkura që janë të prirura për skuqje dhe djegie
 • Për çfarëdo lloj lëkure e ekspozuar në rrezatim intensiv

Udhëzime mbi përdorimin

 • Para ekspozimit në diell, aplikoni produktin në sasi të mjaftueshme.
 • Riaplikojeni disa herë gjatë ditës.

 

Firma

Avene

Linja

Avene Sun Protection

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

E thatë, Normale, Mikse, E yndyrshme

Forma

Shishe me spray

Sasia

200ml

SPF

50+

Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), C12-15 Alkyl Benzoate, Coco Caprylate, . Dicaprylyl Carbonate. Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol [Nano]. Water (Aqua). Glycerin. Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine. Diethylhexyl Butamido Triazone. Diisopropyl Adipate. Butyl Methoxydibenzoylmethane. Cetearyl Isononanoate. Lauryl Glucoside. Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate. Decyl Glucoside. Benzoic Acid. Caprylic/Capric Triglyceride. Caprylyl Glycol. Citric Acid. Disodium Edta. Fragrance (Parfum). Glyceryl Behenate. Glyceryl Dibehenate. Hydrogenated Palm Glycerides. Hydrogenated Palm Kernel Glycerides. Polyacrylate-13. Polyisobutene. Polysorbate 20. Propylene Glycol. Sorbitan Is ostearate. Tocopherol. Tocopheryl Glucoside. Tribehenin. Xanthan Gum.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Avene – Spray për trupin (SPF 50+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART