- 30%

Avene – Spray për mbrojtjen nga dielli SPF 20

2,100 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Kategoritë: , Firma: ,

Përshkrimi i Produktit

Avene – Spray për mbrojtjen nga dielli SPF 20

Avène Sun Care Spray SPF 20 ofron një mbrojtje mesatare ndaj lëkurave të ndjeshme të nxira.

Ky locion siguron një mbrojtje të gjerë kundër rrezeve UV falë kombinimit ekskluziv të përbërësve aktivë dhe mbrojtjes SunSitive nga Pierre Fabre Research.

 • Kompleksi i tij fotoprotektiv i kombinuar me një galenik të optimizuar, i qëndrueshëm,ofron mbrojtjen më të mirë kundër UVB dhe UVA të shkurtër / të gjatë.
 • Pre-Tocopheryl, një pararendës i vitaminës E (anti-oksidues i fuqishëm) për të mbrojtur qelizat nga radikalet e lira.
 • Shumë i pasur me ujë burimi termik Avène, me vetitë e tij qetësuese dhe anti-irrituese.

I papërshkueshëm nga uji, tekstura  e lëngshme dhe e lehtë mbron dhe hidraton lëkurat e ndjeshme.Ka një sistem të ri OPEN / STOP për një hapje të lehtë. Shishe spërkatëse, praktike për plazhin.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Para ekspozimit në diell, aplikoni produktin në sasi të mjaftueshme.
 • Riaplikojeni disa herë gjatë ditës.
Firma

Avene

Linja

Avene Sun Protection

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

E thatë, Normale, Mikse, E yndyrshme

Forma

Shishe me spray

Sasia

200ml

SPF

20

Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), C12-15 Alkyl Benzoate, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Water (Aqua), Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol [Nano], Diisopropyl Adipate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Diethylhexyl Butamido Triazone, Cetearyl Isononanoate, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, C10-18 Triglycerides, Benzoic Acid, Caprylic/Capric Triglycerides, Citric Acid, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Fragrance (Parfum), Glyceryl Behenate, Glyceryl Dibehenate, Hydroxycapric Acid Propylene Glycol, Tocopherol, Tocopheryl Glucoside, Tribehenin, Xanthan Gum.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Avene – Spray për mbrojtjen nga dielli SPF 20”

LART